Новини / Фінанси     20 грудня 2018 10:01

Зарплати в Укрзалізниці: управлінці отримуватимуть у середньому 145 тис. грн, робочі – 12 тис.

Наглядова рада Укрзалізниці схвалила фінансовий план компанії на 2019 р., за яким зарплата управлінців УЗ збільшиться втричі, а рядових працівників – на 17 %.

Про це повідомляє data.ua.

Згідно з планом у 2019 р. заробітна плата члена наглядової ради УЗ збільшиться з 252,6 тис. грн до 505,3 тис. грн., адміністративно-управлінських працівників – з 44,2 тис. грн до 144,7 тис. грн, а рядових співробітників з 10,4 тис. грн до 12,4 тис. грн.

Читайте: Інвестиції в Україну, рівень інфляції та зростання ВВП – прогнози від МВФ

З одного боку, таке рішення закономірне з огляду на державну стратегію боротьби з корупцією – щоб стимулювати керівників проводити якісні реформи на підприємствах. Проте в Укрзалізниці на сьогодні суттєвих реформ не відбувається і керівництво не має подальшого плану розвитку компанії – вважає Володимир Шульмейстер, член організації “Бізнес Варта”, екс-заступник міністра інфраструктури.

Проте, за словами експерта, керівництву Укрзалізниці не вдалося ліквідувати корупційні схеми всередині компанії, а реформа лише допомогла «ставленикам олігархічних груп отримувати офіційну заробітну плату».

Повідомляється, що в.о. голови правління Укрзалізниці Євген Кравцов отримує в середньому близько 920 тис. грн (30 тисяч євро) на місяць (посідає третє місце за рівнем зарплати серед європейських очільників галузі після керівників Network Rail у Великій Британії  і SNCF у Франції). При цьому в Угорщині керівник MÁV Magyar Államvasutak Zrt. отримує 17,9 тис. євро на місяць, у Чехії очільник České dráhy, a.s. – 16,7 тис. євро, а в Литві – 6,6 тис. євро на місяць.

Landlord раніше повідомляв про те, що Укрзалізниця отримає грант на розвиток у розмірі 10 млн євро від ЄС.

Читайте також