Новини / Рослинництво     25 квітня 2019 12:17

Заморозки не зашкодили озимим і раннім ярим зерновим – Ольга Трофімцева

Ольга Трофімцева поділилася оперативною інформацією щодо того, як вплинули погодні умови на посіви зернових та інших культур. Квітневі заморозки в Україні не зашкодили озимим і раннім ярим зерновим. Проте низька температура і дощі не йдуть на користь садівникам.

Про це повідомляє Укрінформ.

В.о. міністра аграрної політики і продовольства України Ольга Трофімцева відзначила, що дощі різної інтенсивності, які протягом останнього тижня пройшли на більшій частині території країни, значно підвищили запаси вологи в ґрунті.

Читайте: Аграрії сподіваються на продовження співпраці з Трофімцевою. Зеленський думає

Таким чином, зараз склалися задовільні агрометеорологічні умови для росту озимих і ранніх ярових зернових і зернобобових, а також для проведення сівби пізніх культур.

«Наявність заморозків, що спостерігалися в окремих районах, не була небезпечною для сходів ранніх ярих і зернобобових культур», – повідомила Ольга Трофімцева.

Оперативна інформація з різних регіонів України свідчить, що масштабних пошкоджень садів кісточкових порід від заморозків наразі не спостерігається.  Однак, за словами в.о. міністра, «погодні умови (низька температура і дощі) не сприяють формуванню високих врожаїв цих культур» у цьому сезоні.

Точніші прогнози щодо стану сільськогосподарських культур Мінагрополітики зможе зробити орієнтовно через місяць.

Landlord раніше повідомляв про те, що станом на 22 квітня, в господарствах України ранні ярі зернові та зернобобові посіяно на площі 2,1 млн га, або 93% до прогнозу. Найближчою до завершення є сівба ячменю – ним засіяли 95% запланованих площ.

Фото: Agro Ua

Читайте також