Новини / Політика     15 січня 2020 14:04

Замість скасування соєвих правок краще стимулювати ринок сої – експерти

Дострокова відмова від «соєвих правок» можуть негативно вплинути на розвиток агросектору й підірвати довіру інвесторів, вважає кандидат економічних наук Леонід Тулуш.

Про це повідомляє АПК-Інфом.

Передчасне скасування «соєвих правок», що покликані стимулювати ринок переробки сої й передбачають особливе оподаткування, зокрема, стосовно сплати ПДВ із операцій з експорту соєвих бобів із України, негативно позначиться на розвитку агропромислового сектору. А також може підірвати довіру до країни іноземних інвесторів. Таку думку висловив Леонід Тулуш, завідувач відділу фінансово-кредитної та податкової політики Національного наукового центру «Інститут аграрної економіки».

Експерт зауважив: «соєві правки» приймалися в 2017 році,  коли рівень переробки сої в Україні знизився до критично низьких 18,7%.

Читайте: Як відмінити соєві правки: у ВР зареєстровано ще два законопроекти

І хоча рішення не можна назвати однозначно позитивним, воно дозволило суттєво підвищити показники. У 2018/19 МР переробка становила вже 33,6 %.

«Жодна інша сільгоспкультура не відзначається таким значним збільшенням обсягів переробки, як соя», – відзначає експерт.

Нині Україна має робити ставку на подальше збільшення обсягів переробки сої, а отже,  подальше нарощування продукції з доданою вартістю та розширення ринків її збуту є економічно доцільним, вважає Леонід Тулуш.

У структурі виробництва сільгоспкультур в Україні соя посідає четверте місце після соняшника, кукурудзи та пшениці. Замість скасування «соєвих правок» державі варто навпаки забезпечити реалізацію стимулюючих заходів на даному ринку, переконаний експерт.

Landlord раніше повідомляв, що радник президента УЗА Олена Нероба вважає популізмом «соєві правки», які анонсував Президент Зеленський.

Сподобався цей матеріал?
Підтримайте його автора!

Читайте також