Новини / Ринок землі     28 грудня 2019 11:41

За відмову від паїв українцям хочуть запропонувати гроші

Гроші за відмову від земельних паїв пропонують виплачувати громадянам України. Пропрезидентська фракція «Слуга Народу» підготувала законопроєкт №2616, який передбачає грошові компенсації.

Про це повідомляє Знай.

У Верховній Раді України зареєстрували законопроект №2616, що передбачає виплату грошової компенсації за добровільну відмову від права на землю.

Автори законопроєкту відзначають: нині стаття 121 Земельного кодексу України передбачає шість видів земельних ділянок, які українці можуть безоплатно отримати в приватну власність.

Зокрема: для ведення фермерського господарства – в розмірі земельної частки (паю);

– для ведення особистого селянського господарства – не більше 2 га:

– для садівництва – не більше 0,12 а;

– для будівництва і обслуговування жилого будинку – від 0,1 до 0,25 га;

– для дачі – не більше 0,1 га;

– для будівництва гаражів – не більше 0,01 га.

“Отримати за життя земельні ділянки хоча б одного-двох видів вдається лише незначній кількості громадян. Велика кількість людей взагалі не знає про такі положення Земельного кодексу України, – говорять ініціатори проєкту закону в пояснювальній записці до нього.

Читайте: Земельний проєкт може бути прийнятий до Нового року – Милованов

А той, хто й знає, не завжди домагається свого права, бо не вірить у реальну можливість отримати землю, переконані нардепи.

Бо через різні причини: недостатню кількість вільної землі в певній територіальній громаді, відсутність землевпорядкування, бюрократизацію процесу, корупцію тощо дійсно реалізувати своє право громадянину дуже складно.

Спираючись на потребу усунути соціальну несправедливість, нардепи пропонують виплачувати людям грошові компенсації в разі їх відмови від права на одержання земельних ділянок.

У проєкті закону розписаний і механізм отримання грошей. Якщо Верховна Рада прийме цей проєкт, охочим достатньо буде написати заяву до місцевих органів влади. Отримати відшкодування можна буде за відмову від права на одну з ділянок землі або навіть всіх. А сума залежатиме від ринкової вартості землі, а також від цільового призначення ділянки та регіону, де вона розташована.

Landlord раніше повідомляв про скандал в аграрному комітеті та звинувачення Сольського у конфлікті інтересів.

 

Сподобався цей матеріал?
Підтримайте його автора!

Читайте також