Новини / Рослинництво     11 лютого 2019 13:59

За тиждень ціни на картоплю в ЄС піднялися на 10%

У Румунії, Чехії та Угорщині дорожчає картопля. Причина – скорочення виробництва та посівів у цих країнах. Через збільшення попиту ціни на картоплю поповзли вгору. За тиждень продукція здорожчала на 10%.

Про це повідомляють аналітики Української плодоовочевої асоціації.

Від попиту на картоплю виграють, передусім, польські виробники. Адже саме звідти найбільше закупають товар. Наразі вони реалізовують картоплю по 0,21-0,26 євро/кг.

Водночас, зростають ціни й на внутрішньому ринку Польщі. Найбільше дорожчає продукція преміум-класу.

ЧитайтеУ США тестують нову технологію редагування генів картоплі. Урожайність збільшиться на 20%

Для порівняння: у лютому 2018-го картопля коштувала 0,7-0,8 євро/кг. Тобто за рік ціни зросли втричі.

Експерти пояснюють таку тенденцію зменшенням виробництва картоплі в самій Польщі. За інформацією Головного управління статистики Польщі (GUS), торік польські фермери зібрали 7,5 млн тонн продукту. Це – на 18% менше, ніж за рік до того. Причиною цього стало зменшення посівних площ та зниження врожайності через несприятливі погодні умови.

Як раніше повідомляв Landlord, торік в Україні було зібрано 22,5 млн т картоплі, що всього на 1% більше, ніж у 2017 р. При цьому, у 2017-му кількість посівних площ була дещо більшою – 1 323 тис. га проти 1 млн 319 тис. га. Мінімальний приріст показника забезпечило збільшення середньої врожайності (170 тис. га з гектару проти 167 тис. га). Найбільші ж врожаї показали Вінницька й Житомирська області.

Сподобався цей матеріал?
Підтримайте його автора!

Читайте також