Новини / Рослинництво     01 лютого 2019 13:26

У США тестують нову технологію редагування генів картоплі. Урожайність збільшиться на 20%

У Техаському дослідному центрі AgriLife вчені випробовують удосконалену методику редагування генів картоплі – шляхом їх «врізання». У такий спосіб розраховують підняти врожайність культури на 10–20% і  збільшити її стійкість до посухи та хвороб.

Про це повідомляє agroxxi.ru.

Редагування генів CRISPR-Cas 9 селекціонери застосовують з 2015 р. На початку дослідники намагалися підвищувати стійкість сортів до хвороб шляхом надмірної експресії певних генів, але це часто призводило до зниження врожайності та якості.

ЧитайтеДержава здає землі в оренду вдвічі дорожче, ніж власники паїв (ІНФОГРАФІКА)

Сьогодні в Техаському дослідному центрі AgriLife в Далласі група вчених випробовує складніший спосіб редагування генів картоплі – шляхом «врізання» генів.

Метод полягає в тому, що спочатку визначають головний регулятор та елемент регуляції, який реагує на патогенні мікроорганізми, далі поєднують ці два елементи. Таким чином, відповідь другого регулятора буде посилена при зараженні патогеном.

Щоб збільшити врожайність картоплі, дослідники намагаються «вибити» деякі з генів бульбоутворення. Очікують досягти приросту врожайності на 10–20%. Результати будуть відомі через два роки.

Landlord раніше повідомляв про те, що у Таджикистані вирощують стійку до хвороб картоплю. Високі врожаї у 2018 р. (954 тис. 158 т) отримано завдяки новим сортам, які відрізняються стійкістю до хвороб, якістю та врожайністю.

Сподобався цей матеріал?
Підтримайте його автора!

Читайте також