Новини / Трейдинг     31 липня 2020 11:25

За тиждень експортовано 1,2 млн тон зернових і зернобобових

Україна поступово надолужує відставання від темпів експорту минулого маркетингового року. За липень з портів вже відвантажено більше 2,3 млн тон зерна

Україна поступово надолужує відставання від темпів експорту минулого маркетингового року. За тиждень за кордон було відвантажено 1,22 млн тон зернових і зернобобових культур. При цьому, загальний експорт з початку 2020/2021 маркетингового року, тобто протягом липня, склав 2,334 млн тон. Про це повідомляє інформаційно-аналітичний портал АПК України.

За даними міністерства розвитку економіки, торгівлі та сільського господарства, станом на 31 липня, зернових і зернобобових експортовано на 1,126 млн тон менше, ніж було на аналогічну дату минулого року.

Читайте: «Кернел» першим в історії України експортував 8 млн тон зернових культур 

Найбільше, як і тиждень тому, з України було відвантажено на експорт пшениці – за липень обсяг склав 1,19 млн тон, що вже на 105 тис тон більше, ніж було експортовано цього виду зерна за липень 2019 року.

Поки дещо відстають від минулорічних темпи відвантаження закордонним покупцям ячменю – за липень трейдери продали його 714 тис тон, що на 104 тис тон менше, ніж було на початку 2019/2020 маркетингового року.

Головним «винуватцем» менших обсягів експорту залишається кукурудза – її за липень продали 424 тис тон, а протягом тижня, що минає – лише 28 тис тон. Нічого несподіваного, щоправда, у цій динамці немає – сезон кукурудзи вже добіг кінця і запаси цього виду зерна минулорічного врожаю вичерпані.

Нагадаємо, раніше Landlord повідомляв про те, що Китай імпортував з Бразилії рекордні 10,5 млн тон сої.

Читайте також