Новини / Трейдинг     27 липня 2020 14:01

Китайський імпорт сої з Бразилії сягнув рекордних 10,5 млн тон

Збільшення закупівель у Латинській Америці пояснюється активним відновленням поголів’я свиней у КНР і різким зменшенням імпорту сої зі Сполучених Штатів

Китайський імпорт сої з Бразилії за підсумками червня злетів до рекордно високого рівня. Про це повідомляє Reuters, посилаючись на митні дані КНР, що були опубліковані 29 липня 2020 року.

Так, за інформацією головного митного управління Китаю, в червні найбільший в світі покупець сої ввіз 10,51 млн тон бобів з Бразилії, що на 91% більше в порівнянні з аналогічним періодом минулого року, коли цей показник становив 5,5 млн тон. Червневі показники також зросли на 18,6% в порівнянні з травневим імпортом з Бразилії (у травні КНР закупила у латиноамериканській країні 8,86 млн тон сої).

Головною причиною збільшення закупівель став зростаючий попит на продукти переробки сої з боку тваринницького сектору КНР – поголів’я свиней стрімко відновлюється після епідемії АЧС. Також позитивну роль мали низькі ціни на бразильську сою внаслідок падіння курсу бразильського реала і сприятлива для збирання врожаю погода, що збільшило пропозицію бобів.

Читайте: Сергій В’ялий: від науки до бізнесу і прагнення мати власну справу 

При цьому загальний обсяг імпорту сої в Китай в червні склав 11,16 млн тон, що ілюструє глибину переорієнтації китайських трейдерів і переробників на бразильську сою. Для порівняння – з США у червні Китай імпортував 267,5 тис тон сої. Наразі, як зазначають у Reuters, КНР активізувала закупівлі на американському ринку в рамках виконання першої фази нової торгівельної угоди. Але до обсягів минулих років ще далеко.

Очікується, що запаси сої у КНР залишаться високими в найближчі місяці. На кінець липня вони складали 7,39 млн тон, що є найвищим рівнем з листопада 2018 року. Ще у квітні поточного року запаси становили лише 139 тис тон.

Нагадаємо, раніше Landlord повідомляв про те, що IGC знизила прогноз глобального врожаю пшениці на 5,6 млн тон.

Читайте також