Новини    24 квітня 2018 10:57

За сім років кількість працівників НААН скоротилось у 2,5 рази


За останні сім років чисельності працівників у наукових установах Національної академії аграрних наук України скоротилась у 2,5 разу, а за загальним фондом – більше ніж на 7,6 тис. осіб.  Про це йдеться в доповіді першого віце-президента НААН  Михайла Гладія. На його думку, однією з причин такого скорочення – це брак фінансування.

За підрахунками першого віце-президента, поточні видатки наукових установ за загальним фондом державного бюджету на 95,7% склалися з соціальних виплат, проте цих коштів не вистачає навіть для виплати науковцям надбавки за вислугу років, доплат за вчене звання та науковий ступінь.

«Це призводить до подальшого загострення соціального напруження в наукових колективах і відтоку висококваліфікованих наукових кадрів у інші сфери діяльності, від’їзду за кордон. Так, середньомісячний розмір заробітної плати за загальним фондом у розрахунку на одного наукового працівника обчислювався 4 126 грн, минулого року – приблизно 3 300 грн. Тоді як у середньому по державі цей рівень становить 7 392 грн, тобто втрачається перспективність праці науковців», – сказав Михайло Гладій.

Інфографіка НААН

Він закликав до перегляду системи джерел фінансування Національної академії аграрних наук України, а також проведення структурної оптимізації, подолання господарського марнотратства, покращення інвестиційного та соціального менеджменту.

Разом із тим, як повідомив Михайло Гладій, попри недостатнє бюджетне фінансування, працівники Академії в 2017 році інтенсивно працювали над поповненням коштів за рахунок надходжень до спеціального фонду бюджету.

«У загальному обсязі фінансування наукових досліджень за 2017 рік частка коштів, що надійшли до спеціального фонду наукових установ, становила 69,4%. У 2016 році цей показник становив  62,6%. Надійшло власних коштів до спеціального фонду наукових установ в розрахунку на 1 гривню бюджетних асигнувань – 2 грн 27 коп. У 2016 році – 1 грн 67 коп.», – повідомив перший віце-президент НААН.

Інфографіка НААН

Читайте також

Ще немає новин у цій стрічці ...