Новини    12 березня 2018 14:23

За останній тиждень в Україні подорожчали майже всі овочі «борщового набору»


Найбільше зростання ціни відбулось по моркві, вона за останній тиждень додала в ціні одразу 23%, сьогодні на гуртових майданчиках країни морква пропонується по 7,5-9 гривень за кілограм. Про це повідомляє портал «Інфо-Шувар» з посиланням на дані власного моніторингу цін на найбільших гуртових ринках України та Польщі. На другому місці за темпами росту цін стала цибуля, вона за тиждень стала дорожча на 20%, на гуртових ринках сьогодні її можна купити по 4-5 гривень за кілограм. На третьому місці опинився буряк, ціни на нього за тиждень зросли на 15% до 8-9 гривень за кілограм.

Згідно інформації, ціни на білоголову капусту та картоплю на відміну від попередніх позицій не тільки не зросли, а навіть просіли на 1-3%. На гуртовому ринку західного регіону картопля пропонується сьогодні по 3,8-4,5 гривень за кілограм, а капуста коштує 4,5-5 гривень за кілограм.

За даними аналітиків, на фоні інтенсивного зростання ціни на коренеплоди, Україна поки що не розпочала масово імпортувати цю продукцію, поки що мова йде про поодинокі поставки буряку з Польщі. Зі слів експерта плодоовочевого ринку Східної Європи, Тетяни Гетьман, згодом пропозиція імпортної продукції може суттєво зрости.

«В другій половині березня ми скоріше за все збільшимо імпорт, насамперед мова йде про коренеплоди, в сховищах українських господарств вже досить серйозно відчувається дефіцит цієї продукції. Така ситуація пояснюється скороченням виробничих площ і , відповідно, зменшенням обсягів зберігання. До того ж, останні кілька тижнів спостерігається укріплення гривні, це створює привабливі умови для імпортерів. Втім, слід зауважити на те, що внутрішні цінові тренди в Україні принаймні по коренеплодах вже за кілька тижнів будуть залежати від ситуації на зовні, а в тій самій Польщі ціни на буряк та моркву сьогодні теж зростають під впливом збільшення попиту з інших країн Східної Європи», – наголосила  Тетяна Гетьман.

Також фахівці зауважили, що сьогодні українські овочі «борщового набору» коштують в 2-3 рази дорожче, ніж рік тому. Ціни на столовий буряк взагалі за рік зросли в 4 рази.

Сподобався цей матеріал?
Підтримайте його автора!

Читайте також

Ще немає новин у цій стрічці ...