Новини / Фінанси     26 липня 2019 12:43

За надання природного газу ОПЗ заплатить Агро Газ Трейдінг $3,5 млн

Компанія «Агро Газ Трейдінг» направить 240 мільйонів кубічних метрів природного газу на Одеський Припортовий За правилами постачання природного газу, сума фінансового забезпечення послуг балансування Оператором ГТС, яку надає «АГТ», становить 89355318,54 грн. ($3484573,89)

Запланована дата початку переробки давальницької сировини – 1 серпня 2019 року. Обсяг постачання давальницького природного газу до ПАТ «ОПЗ». становить близько 60 млн куб. м на місяць.

«Сьогодні все, що насправді відбувається обумовлено ситуацією на ринку добрива. Це напевно перший раз за останні три роки така хороша ситуація. Тому цю можливість не треба втрачати, але дати можливість заводу працювати, а не напрацьовувати борги і втрачати людей», – прокоментував укладення угоди перший заступник ПАТ «ОПЗ» Микола Щуріков.

У свою чергу, заступник голови ФДМУ Євген Асташев додав, що угода сприятиме підвищенню вартості ОПЗ при процесі приватизації.

«Вартість робочого підприємства збільшитися. Тим більше, що ОПЗ є важливим стратегічним підприємством в екологічному плані, а також як найбільший виробник добрив», – повідомив Асташев.

Як повідомляє прес-служба ТОВ «АГТ», тарифи на переробку природного газу становлять $36 – за 1 тону товарного аміаку та $47 за 1 тону товарного карбаміду.

Усвідомлюючи економічне та політичне навантаження, яке покладене на ПАТ «ОПЗ» та, розуміючи всю складність внутрішньодержавних взаємовідносин між структурами, пов’язаними з ОПЗ: представниками власника, відповідального за управління підприємством, органами виконавчої та судової влади, регулятором, оператором газового ринку та іншими, ТОВ «АГТ» додало до ціни продуктів додаткові $1 для аміаку та $1,5 для карбаміду задля надання можливості ПАТ «ОПЗ» погасити частину боргу перед НАК «Нафтогаз».

Читайте: Хто з лендлордів не проходить у Раду

Враховуючи, що переробні можливості ПАТ «ОПЗ» становлять для аміаку та карбаміду 7900 тон/місяць та 74500 тон/місяць відповідно, додана ціна буде забезпечувати щомісячні боргові виплати НАК «Нафтогаз» у розмірі $ 119 650 , що еквівалентне 3 110 900 грн.

«Нафтогаз підтримує дії з відновлення роботи ОПЗ, які дозволять підприємству зменшити його заборгованість перед нами. Пам‘ятаючи про випадки недобросовісної  поведінки деяких попередніх клієнтів ОПЗ, Нафтогаз та учасники угоди передбачили юридичні та інші запобіжники, які захищатимуть інтереси підприємств групи та призведуть до зменшення заборгованості заводу», — сказав Андрій Фаворов, директор дивізіону інтегрованого газу НАК «Нафтогаз України».

За умовами зазначеного договору ТОВ «АГТ» зобов’язується забезпечити безперебійне постачання давальницької сировини ПАТ «ОПЗ».

Керуючий партнер ТОВ «АГТ» Олександр Горбуненко додав: «Ми ставимо за мету повне виконання вимог правил поставки природного газу, сповідуємо принципи прозорості ведення господарської діяльності та розраховуємо на підтримку і не перешкоджання роботі з боку зацікавлених сторін, державних структур та учасників ринку. Найголовніше — ми розраховуємо на кваліфікований колектив підприємства, фахівці якого вистояли й не пішли с заводу в пошуках більш стабільної та перспективної роботи за час невизначеності та простою ОПЗ, і на яких лежить складне завдання — мінімізувати технологічний ризик та запустити завод з першого разу і не дати жодному з механізмів або вузлів, ні людському фактору перешкодити цьому.»

Нагадаємо, раніше Landlord повідомляв про рейдерську атаку озброєних молодиків на господарство у Харківській області.

Читайте також