Новини / Політика     25 липня 2019 10:02

Хто з лендлордів не проходить у Раду

Лендлорди-нардепи Андрій Вадатурський, Сергій Хлань та Сергій Мартиняк поступилися місцями в парламенті на своїх округах «Слугам народу». Загалом у раді не буде 7 нардепів попереднього скликання, пов’язаних з агро.

Landlord проаналізував дані Центральної виборчої комісії, яка станом на сьогоднішній ранок обробила 99,85% протоколів, і з’ясував, хто з відомих лендлордів не проходить у Раду.

Свої парламентські мандати наразі втрачають сім чинних нардепів. Так, співвласник компанії «Нібулон» Андрій Вадатурський, який раніше був обраний в Раду на виборчому окрузі № 130 (Миколаївська область), програв на своєму ж окрузі «Слузі народу» Ігорю Негулевському, директору ТОВ «Софія-Граніт».

Нардеп Ігор Бриченко член депутатської фракції  «Народний фронт»,  екс-директор компанії «Агросвіт», який теж боровся  за мандат на окрузі №130, програв гонку, як і Вадатурський.

Сергій Хлань, який до обрання в Раду минулого скликання по округу №185 працював директором сільгосппідприємства «Деметра», програв (знову ж таки на своєму окрузі)  іншому лендлорду  – Володимиру Іванову, директору з виробництва ТОВ «Агропроект-Юг», представнику партії «Слуга народу».

Сергій Мартиняк, засновник компанії «Пан Курчак», на своєму окрузі №20 (Волинська область) програв «Слузі народу» В’ячеславу Рубльову, раднику голови Волинської облради.

По багатомандатному округу у парламент не проходять чинні нардепи, пов’язані з агро:

 • Нардеп Іван Мірошниченко, член комітету ВР з питань аграрної політики та земельних відносин, який був обраний до попереднього складу Ради за списом «Самопомочі», а зараз балотувався за списком партії «Сила і честь»
 • «Юний орел» – нардеп Михайло Поплавський, лідер «Аграрної партії України» не зміг провести партію в Раду.
 • Нардеп Віталій Хомутинник, член комітету ВР з податків і митної політики, співвласник компанії «Кернел». Він був співголовою депутатської групи «Відродження», наразі балотувався від «Опозиційного блоку».

Читайте: Ринок землі: яким його бачать різні партії, що йдуть на вибори

Хто ще з лендлордів не проходить у нардепи

Ми проаналізували також ситуацію по інших округах, де балотувалися представники агробізнесу, та з’ясували, хто залишився без мандату, програвши виборчу гонку:

 • №63 (Житомирська область) – генеральний директор «Сетах» Віктор Вишнів
 • №78 (Запорізька область) – власник компанії «Зертек» Юрій Щуклін.
 • №93 (Київська область) – голова правління «Миронівський завод по виготовленню круп і комбікормів» (входить в МХП) Олександр Жукотанський.
 • №103 (Кіровоградська область) – генеральний директор «Агрофірма П’ятихатська» Олександр Поворознюк
 • №153 (Рівненська область) – директор «Ріттер Біо Агро», член «Аграрної партії України», Віктор Щербачук.
 • №161 (Сумська область) – директор «Заводу Кобзаренко», член «Аграрної партії України» Анатолій Кобзаренко.
 • №178 (Харківська область) – директор підприємства «Балаклійський молокозавод» Віталій Самусев.

По багатомандатному виборчому округу, до парламенту не проходять такі кандидати:

 • Василь Астіон, голова ради директорів і співзасновник групи компаній Dnipro Agro Group.
 • Сергій Іващук, гендиректор «Науково-виробничої агрофірми «Перлина Поділля»
 • Алекс Ліссітса, президент УКАБ.

Як повідомляв раніше Landlord, Олег Винник підтримав Аграрну партію, але й це не допомогло їй подолати бар’єр для того, щоб пройти в Раду.

Сподобався цей матеріал?
Підтримайте його автора!

Читайте також