Новини / Рослинництво     18 серпня 2020 17:05

За минулий тиждень в Україні знизились ціни на зернові і ріпак

Під тиском трендів на глобальному ринку, внутрішні закупівельні цін на продовольчу пшеницю за тиждень знизились на 100 грн/т, а на ріпак – на 400 грн/т 

Протягом минулого тижня в Україні спостерігалось поступове зниження цін на зернові і олійні нового врожаю. Про це йдеться у останньому інформаційному бюлетені громадської спілки «Аграрний союз України».

Так, протягом тижня, продовольча пшениця втратила у ціні на умовах поставки EXW-елеватор та СРТ-порт близько 100 грн/т, а на умовах поставки FOB порти Чорного моря ціни на пшеницю 2 класу просіли на $4 за 1 тону. При цьому, ціни на пшеницю 3 класу и фуражну пшеницю у портах знизились на $5 за 1 тону. Наразі, за інформацією ГС, ціни на пшеницю у портах вже перетнули психологічну позначку $200 за 1 т.

При цьому, ціни на ячмінь змінились різнопланово. На умовах поставки EXW-елеватор вони прибавили 50 грн/т, на умовах СРТ-порт не змінились, а на умовах поставки FOB порти Чорного моря втратили $3 за 1 тону.

Читайте: Кернел інвестує у відновлення транспортної інфраструктури України

У «Аграрному союзі України» вважають, що така поведінка цін пов’язана, насамперед, з переглядом прогнозу USDA – за останнім звітом прогноз виробництва пшениці в Україні підвищений до 27 млн тон. У свою чергу, ціни на ячмінь перебувають під впливом цін на фуражне зерно в цілому. Водночас відзначаючи, що у USDA прогноз виробництва ячменю в Україні було знижено до 9,2 млн тон (проти 9,4 млн тон у липневому звіті).

Також помітно знизились за тиждень ціни на ринку ріпаку. На умовах поставки EXW-елеватор та СРТ-порт ціни втратили 400 грн/т, на умовах поставки FOB порти Чорного моря – $10-15 за 1 тону. За останнім звітом USDA в Україні врожай ріпаку очікується на рівні 2,5 млн тон, що відповідає приблизним очікуванням ринку. Внутрішні ціни знизились під тиском експортної ціни, яка в свою чергу реагує на зовнішній ринок, зазначено у бюлетені.

Нагадаємо, раніше Landlord повідомляв про переваги в управлінні земельним банком за допомогою сервісу Vkursi Zemli.

Сподобався цей матеріал?
Підтримайте його автора!

Читайте також