Новини / Садівництво     20 лютого 2019 12:28

За 4 місяці нового сезону Україна отримала від експорту горіхів $63 млн

За 4 місяці нового маркетингового сезону 2018/19 року українські експортери на продажі горіхів заробили $63 млн. Це – на $14 млн менше, ніж за аналогічний період роком раніше. Загалом торік вітчизняні виробники отримали від реалізації горіхів $131,5 млн. Цього року сума може суттєво зменшитися.

Про це повідомляє Дело.

Серед причин падіння прибутків виробників горіхів – підвищення вимог до якості продукції. Цього сезону іноземні закупівельними шукають сортовий горіх, тоді як українські компанії здебільшого пропонують несортовий. А на останній у цьому сезоні зменшився попит та відповідно – впала ціна.

Наразі зменшення доходу в поточному сезоні МР від експорту горіхів становить 18%.

Крім того, негативно впливає на ринок тіньовий сегмент виробників і закупівельників, які лише скуповують горіхи в населення та потім перепродають їх за кордон.

ЧитайтеЦіна на українські горіхи найнижча у світі. Виробникам дали пораду

Минулого тижня на міжнародних ринках спостерігалася тенденція до зменшення ціни на грецький горіх українського виробництва. Кілограм коштував $5,15. А ціна на фундук за тиждень обвалилася на 13%. Сьогодні кілограм коштує $8,10. Тоді як тиждень тому був $9,27.

Не зважаючи на негативні тенденції в галузі, експерти прогнозують ріст виробництва горіхів після відміни мораторію на продаж землі. Це дозволить вкладати кошти в довговічні культури та планувати продажі й обсяги заробітку.

Як раніше повідомляв Landlord, таджицькі фермери провели успішні переговори з вітчизняними поставниками саджанців горіхів, лохини та яблунь. Планують імпортувати ці культури з України. З-поміж сортів горіхів місцевих фермерів зацікавив «Чандлер». Цей американський сорт популярний в Узбекистані. Він стійкий до посух, кліматичних змін та дає гарно плодоносить. А в Сполучених Штатах дає рекордні врожаї – 4-5 тонн сухих горіхів з 1 га.

Сподобався цей матеріал?
Підтримайте його автора!

Читайте також