Новини / Садівництво     16 січня 2019 09:03

Ціна на українські горіхи найнижча у світі. Виробникам дали пораду

Україна продає очищені волоські горіхи на світовому ринку вдвічі дешевше, ніж інші експортери, оскільки якість українського продукту значно поступається. Щоб здійснити прорив у експорті, необхідне об’єднання садівників, які є розрізненими на сьогодні.

Про це повідомляє AgroPortal.ua

Україна належить до трійки лідерів за обсягами експорту очищеного волоського горіха, проте значно поступається конкурентам за якістю продукту і в результаті отримує найнижчу ціну серед ТОП-20 країн, які торгують горіхом ($ 3,68 за 1 кг порівняно з середньою світовою ціною у 2017 р. $ 7,74 за 1 кг).

Експерти вважають, що низька якість українського горіху, понад 95 % якого збирається в домашніх господарствах і лісосмугах, є наслідком неготовності виробників кооперуватися всередині країни.

Віце-президент Української горіхової асоціації Геннадій Юдін переконує українських садівників у тому, що головним конкурентом для них має бути не сусідський сад, а площі горіхових садів за кордоном, які постійно збільшуються.

Проте в Україні уже підростають промислові горіхові сади із сортовими деревами. У галузі покладають надії на «об’єднання садів з якісним продуктом для створення системних, а не ситуативних експортних партій», що дозволить покращити якість і обсяги урожаю горіхів.

Горіх і фундук вважають найбільш рентабельними культурами в українському садівництві України: прибутковість урожаю горіха з 1 га в кілька разів вища за показник для основних сільгоспкультур.

Landlord раніше повідомляв про те, що Україна увійшла до 3 найбільших виробників волоського горіха.

Сподобався цей матеріал?
Підтримайте його автора!

Читайте також