Новини / Садівництво     15 лютого 2019 12:16

Горіхи, лохина та яблуні – таджицькі фермери купуватимуть саджанці в Україні

Таджицькі фермери провели успішні переговори з вітчизняними поставниками саджанців горіхів, лохини та яблунь. Планують імпортувати ці культури з України.

Про це повідомляє EastFruit.

Наразі таджицькі садівники зацікавилися низькорослими сортами зелених яблук. Зокрема, «Голден Делішез», «Гренні Сміт» та «Фуджі». Річ у тім, що червоні яблука не надто популярні в Таджикистані.

ЧитайтеВ Україні продовжують рости в ціні грецький горіх, мигдаль і фундук

З-поміж сортів горіхів місцевих фермерів зацікавив «Чандлер». Цей американський сорт популярний в Узбекистані. Він стійкий до посух, кліматичних змін та дає гарно плодоносить. А в Сполучених Штатах дає рекордні врожаї – 4-5 тонн сухих горіхів з 1 га.

Лохину в Таджикистані не вирощували. Однак, після презентації українських саджанців, місцеві фермери, в яких були вільні земельні плантації, вирішили висадити цю ягоду.

Як раніше повідомляв Landlord, вирощування лохини в Україні стрімко набирає обертів. За різними оцінками, у 2018 р. українські фермери заклали від 700 до 1000 га нових плантації ягід. Тож за рік площі під лохиною в Україні збільшилися приблизно на 44%.

Сподобався цей матеріал?
Підтримайте його автора!

Читайте також