Новини / Садівництво     18 лютого 2019 09:16

За тиждень фундук в Україні здешевшав на 13%

За останній тиждень в Україні подешевшали грецький горіх та фундук. Схожа ситуація спостерігалася на ринках Польщі та Молдови. Натомість ціни на горіхи в Таджикистані суттєво піднялися.

Про це повідомляє East Fruit.

В Україні та Молдові грецький горіх здешевшав усередньому на 7%. У Молдові кілограм віддають за $4,09, в Україні – $5,15. Тижнем раніше український горіх коштував $5,56 за кг. Водночас, у Таджикистані ціни на волоський горіх пішли вгору. До кінця тижня горіхи там коштували $6,36 за кг. У Росії та Грузії цінова політика лишалася незмінною.

Ціни на фундук в регіоні СНД та Польщі були стабільними. Натомість, в Україні обвалилися на 13%. Сьогодні кілограм українського фундука коштує $8,10. Тоді як тиждень тому був $9,27. Найдешевший фундук традиційно в Грузії та Молдові – $2,08 та $2,33 за кілограм відповідно.

ЧитайтеЦіна на українські горіхи найнижча у світі. Виробникам дали пораду

Мигдаль на 4% здешевшав у Молдові. Тепер його ціна становить $8,17 за кілограм. У Польщі, навпаки, середня ціна на ядро ​​мигдалю виросла на 7% – до $9,87 за кг проти $9,23. В Україні ціна знизилася, але майже несуттєво – з $10,39 до $10,31 за кг.

Як раніше повідомляв Landlord, таджицькі фермери провели успішні переговори з вітчизняними поставниками саджанців горіхів, лохини та яблунь. Планують імпортувати ці культури з України. З-поміж сортів горіхів місцевих фермерів зацікавив «Чандлер». Цей американський сорт популярний в Узбекистані. Він стійкий до посух, кліматичних змін та дає гарно плодоносить. А в Сполучених Штатах дає рекордні врожаї – 4-5 тонн сухих горіхів з 1 га.

Сподобався цей матеріал?
Підтримайте його автора!

Читайте також