Новини    03 листопада 2023 12:04

За 10 місяців оренда держмайна принесла бюджету понад 600 млн

Зауважується, що до виконання річного плану надходжень залишилось менш як 100 млн грн

ФДМУ повідомив, що оренда держмайна до бюджету за 10 місяців 2023 року принесла 634 млн грн.

Стеж за новинами у зручному форматі: Підписуйся на наш Twitter 

У листопаді ФДМУ залучив 62 млн грн від оренди.

Зауважується, що до виконання річного плану надходжень залишилось менш як 100 млн грн.

З початку року Фонд заключив з бізнесом 1425 нових орендних контрактів. Загалом команда супроводжує понад 14000 контрактів, а площа орендованої нерухомості становить майже 8 млн м². Це робить ФДМУ найбільшим орендодавцем в Україні.

У середньому, вартість кожного активу на аукціоні зростає у 3,3 раза – це вкотре демонструє ефективність онлайн-аукціонів на платформі Prozorro.Продажі.

Щобільше, за минулий рік ФДМУ передав понад 600 тисяч м² нерухомості для потреб військових – це площа 85 футбольних стадіонів. Так, державна нерухомість не лише допомагає бізнесу розвиватися, а й працює на нашу перемогу.

Нагадаємо, з 21 по 25 серпня сума переможних ставок приватизаційних аукціонів Фонду держмайна сягнула 3,2 млн грн. Зауважується, що у семи аукціонах взяли участь 36 учасників, а завдяки конкуренції ціна активів зросла у 11 разів від стартової ціни.

У Державному фонді майна відзвітували про результати малої приватизації. Зокрема, за об’єкти вдається виручати в рази більше грошей, аніж планувалося.

Фонд держмайна України з початку відновлення малої приватизації у вересні 2022 року залучив понад 1,24 млрд грн приватних інвестицій в аграрні активи. В середньому по три підприємці змагалися за 25 державних об’єктів. Це призвело до їх подорожчання приблизно втричі.

Фонд державного майна готує новий аукціон з приватизації єдиного майнового комплексу ДП “Білгород-Дністровський морський торговельний порт (МТП)”. Це буде вже п’ята спроба продати актив, адже призначені на 6 та 14 червня цього року приватизаційні аукціони із продажу ЄМК ДП “Білгород-Дністровський МТП” за ціною 184,9 млн грн не відбулися через відсутність заявок учасників.

У 2023 році економічний ефект приватизації склав 3,4 млрд гривень. Це не лише кошти від продажу об’єктів, а й виплата боргів перед бюджетом та працівниками, які роками накопичувались на збиткових підприємствах.

За 7 місяців 2023 року до державного бюджету надійшло понад 450 мільйонів гривень від здачі в оренду державного майна. З початку року ФДМУ уклав 1 043 нових договорів — це тисячі нових можливостей для малого та середнього бізнесу, який створює нові робочі місця, сплачує податки та підтримує економіку країни під час війни.

Анна Лиса

Сподобався цей матеріал?
Підтримайте його автора!

Читайте також

Ще немає новин у цій стрічці ...