Новини / Фінанси     11 липня 2019 11:54

З відкриттям ринку землі фермери отримають більші можливості в кредитуванні – Світовий банк

На сьогодні кредитування малих фермерів стримується відсутністю в них ліквідних застав, фінансової грамотності та культури ведення звітності. Після запровадження ринку землі малі господарства отримають широкий доступ до банківських кредитів, зокрема і на придбання земельних угідь.

Про це повідомляє Економічна правда.

Провідний спеціаліст фінансового сектора Світового банку Ваге Варданян стверджує, що один із найдієвіших інструментів підтримки державою агровиробників – це часткові гарантії за банківськими кредитними ризиками.

Експерт пояснив, як функціонує така система: фонд гарантування від імені держави зобов’язується покрити частину ризиків банку у випадку дефолту фермера, який взяв позику. Фондом виступає небанківська фінансова організація. Цей інструмент зменшує ризики для банків і спрощує доступ малих та середніх агропідприємців до банківських кредитів.

Читайте: Українські бренди: які вигоди отримують аграрії від використання географічних зазначень

Серед інших інструментів підтримки фермерів Ваге Варданян називає гранти, субсидії, гарантування системних ризиків. Проте фермерам, у яких немає достатнього забезпечення за кредитами, найбільше підходить система часткового гарантування.

Застосовуючи цей механізм, держава може допомогти і тим аграріям, які після запуску ринку землі захочуть купити землю, взявши позику в банку, і тим фермерам, які мають землю і захочуть отримати кредит під заставу своєї ділянки.

Експерт відзначає, що на початку запровадження ринку землі реальної ринкової ціни на землю в конкретному районі ще може не бути.

«У цій ситуації часткове гарантування ризиків дозволить банкам давати фермерам позики під заставу ділянок, а фінансовому регулятору, НБУ, спокійно почуватися в ситуації, коли земля ще буде “неперевіреною” заставою», – роз’яснює  провідний спеціаліст фінансового сектора СБ.

За словами Ваге Варданяна, «команда Світового банку разом з НБУ, Мінфіном, Мінекономіки і банківським співтовариством активно працюєнад тим, щоб часткове гарантування кредитів для малого і середнього агробізнесу з’явилося в Україні одночасно з появою ринку землі».

Landlord раніше повідомляв про те, що Світовий банк наголошує на необхідності відкритя ринку землі в Україні.

Сподобався цей матеріал?
Підтримайте його автора!

Читайте також