Новини    30 травня 2019 18:07

У Світовому банку висловилися про необхідність відкрити ринок землі в Україні

За словами представника банку, це для забезпечить стабільний розвиток усіх галузей, зокрема й портової.

Таку думку висловив на Ukrainian Port Forum 2019 Бахер Ель-Хіфнаві, керівник програм з інфраструктури та стабільного розвитку Світового банку, повідомляє Інтерфакс-Україна.

Представник Світового банку наголошує, що в Україні – 33 млн га сільгоспземель, і за кількістю це друге місце в Європі.

«І третина цієї території – дуже хороші родючі землі. Але продуктивність с/г в Україні становить 1/3 рівня Польщі, 1/6 рівня Німеччини. Україні необхідно відкривати ринок землі . Коли це буде зроблено, відбудеться суттєве поліпшення роботи галузевих секторів, портового зокрема», – сказав Бахер Ель-Хіфнаві.

За його словами, портовий сектор України не зможе розвиватися гармонійно без врегулювання питань щодо користування землею АМПУ. Перш за все – з місцевою владою.

Він також висловився за введення до керівного складу портових адміністрацій представників муніципалітету, щоб ефективніше вирішувати питання взаємодії: екологічні, транспортні та інші.

Читайте: Ринок землі в Україні: пропонується 4 варіанти реформи

Голова АМПУ Райвіс Вецкаганс повідомив, що адміністрація продовжить переводити морпорти України на модель «порт-лендлорд».

Довідка: «Порт-лендлорд» – це модель володіння землею, яка широко використовується у Грунтується на тому, що держава володіє землею і морськими водами, прилеглими до порту, та здає термінали в оренду приватним компаніям. Власник надає в оренду всю портову інфраструктуру, а про все інше піклується орендар.

Як повідомляв раніше Landlord, Світовий банк дав поради Україні щодо управління земельними ресурсами.

Читайте також

Ще немає новин у цій стрічці ...