Прогнозується збільшення врожаю соняшнику, ріпаку та сої в країнах Чорноморського регіону (Україні, Румунії, Болгарії, Молдові та Росії) на 2024/25 маркетинговий рік.
Цей прогноз був наданий аналітиком олійного ринку з “УкрАгроКонсалт” ім’ям Світлана Купрєєва.
Вона зауважила, що соняшник буде займати близько 60% обсягу, ріпак — приблизно 18%, а соя — майже 22%.
Отже, передбачається, що площі під соняшником зростуть на 3% до 2023/24 маркетингового року, при цьому врожай збільшиться на 2,6%.
Площі під ріпаком будуть на 0,3% менше, ніж у поточному сезоні, а врожай скоротиться на 2,1%.
Тим часом очікується, що площі та виробництво сої у 2024 році досягнуть рекордного рівня: збільшення площ — на 6%, а врожай — на 4%.
Фахівець також нагадала, що виробництво олійних культур у країнах Чорноморського регіону у 2023/24 маркетинговому році склало 59 мільйонів тонн, що становить приблизно 11% від світового виробництва цих культур.
Нагадаємо, литовські виробники зерна стверджують, що головною їхньою проблемою є не українське, а російське зерно, яке у великій кількості потрапляє до Європейського Союзу. Цю інформацію публікує LRT. За словами представника Литовської асоціації виробників зерна Аушріса Маціаускаса, вражає кількість російського зерна, яке пройшло через Латвію та Литву у 2023 році – понад 3 мільйони тонн. Загалом минулого року на ринок ЄС було імпортовано 12 мільйонів тонн російського зерна.
Чехія планує пропозицію щодо заборони імпорту зерна з Росії та Білорусі до країн ЄС. Цю ініціативу оголосив Марек Виборні, міністр сільського господарства, під час програми на чеському телебаченні.
Сейм Польщі ухвалив резолюцію про запровадження санкцій у зв’язку з імпортом російських і білоруських продовольства і сільськогосподарської продукції до ЄС.Сейм Польщі підтримав постанову щодо санкцій проти агропродукції з території Росії та Білорусі, оскільки це приносить величезні доходи виробникам, торговцям і бюджетам цих країн. Нижча палата парламенту Польщі закликала Європейську комісію запровадити санкції на імпорт російського та білоруського продовольства та сільськогосподарської продукції до Європейського союзу (ЄС).
Глава польського уряду Дональд Туск заявив, що Польща не виключає введення заборони на сільськогосподарську продукцію з рф, інформує Reuters. Минулими тижнями Польщу охопили протести, коли фермери протестували проти екологічних норм Європейського Союзу та, як вони кажуть, нечесної конкуренції з боку України, оскільки блок відмовився від мит на імпорт у 2022 році. Однак Туск заявив, що саме сільськогосподарська продукція з Росії та Білорусі спричиняє спотворення ринку.
Європейський Союз закуповує масивні обсяги зерна з Росії, країни-агресора, тим часом у Польщі спостерігаються акти вандалізму проти української агропродукції, повідомив заступник міністра економіки та торговий представник України Тарас Качка в етері телемарафону.