Новини / Політика     02 червня 2020 10:56

З Держрезерву зникли чергові 150 вагонів зерна

Повідомлення про нестачу зерна у Державному резерві продовжують надходити з різних регіонів України

В одній з структур Держрезерву у минулі вихідні виявлено спустошені зернові склади. Про це на своїй facebook сторінці повідомив радник міністра МВС України Михайло Апостол. На складах у Чорткові у Тернопільській області зникло зерно, кількість якого радник міністра оцінює у 150 вагонів-зерновозів. Також у своєму повідомленні радник Михайло Апостол нагадав про нещодавне інтерв’ю екс-очільника Держрезерву Ярослава Погорілова, що він наддав виданню «Дзеркало тижня».

У ньому екс-чиновник заявив, що проведений за часи його керівництва аудит виявив нестачу вже 2700 вагонів зерна. Розмір збитків держави було оцінено у 800 млн грн.

Читайте: Іван Чайківський: Подальший розвиток аграрної галузі потребує ефективного механізму страхування

Також Ярослав Погорілий поінформував, що багато питань у аудиторів викликала якість продукції. Наприклад, згідно із документами на зберіганні перебуває зерно другого-третього класу. Але лабораторні тести показали, що йдеться про значно гірше зерно шостого класу. На момент звільнення держслужбовця, йшлось про 20 тисяч тон збіжжя невідповідної якості. За його оцінками, насправді такого зерна буде виявлено біля 30 тис тон.

Крім того, Ярослав Погорілий стверджує, що Держрезерв заповнено лише на 3% від норми накопичення. Збитки по всіх напрямках діяльності установи становлять біля 1 млрд грн. Зазначимо, що раніше прем’єр-міністр України Деніс Шмигаль повідомляв, що країна має запаси пшениці у обсязі піврічного споживання.

Нагадаємо, раніше Landlord повідомляв про те, що в Україні буде відновлене міністерство аграрної політики.

Сподобався цей матеріал?
Підтримайте його автора!

Читайте також