Новини    25 вересня 2017 15:12

З біопрепаратами садівники економлять €1000 на гектар


Останні п’ять років в Україні активізувався ринок біопрепаратів. Раніше такою продукцію цікавилися виробники органічних фруктів та ягід. Нині біопрепарати застосовують і на зернових, каже Валентина Лановенко, президент академії органічного садівництва Ecogarden.

«Цей рік показав сумну картину, не було дощу. В деяких регіонах зерна отримали 2-3 т/га замість звичних 5-6, адже без вологи рослина не може «взяти» хімію, що вносилась. Всі добрива були марними», – зазначила Лановенко на радіо «Голос Донбасу».

Разом з тим, альтернативні засоби обходяться аграріям дешевше. До прикладу, на гектар саду хімічні препарати коштуватимуть 1500 євро, біо – у 2,5 раза менше. Зниження врожайності не відбувається, якщо дотримуватися технології.

Цьогоріч до тестування біопрепаратів на 12 000 га зернових приступив холдинг KSG Agro. В основі препарату лежить застосування бактерії Azospirillum, яка вбирає азот із повітря і живить рослину.

«Так, кожен кілограм азотних добрив гарантовано віддає вдвічі. Проте це правило не діє, якщо не було дощу», – зазначили в компанії.

Аби протистояти засухам виробники відходять від звичних технологій: шукають посухостійкі сорти, задумуються про необхідність зрошення.

Сподобався цей матеріал?
Підтримайте його автора!
Ще немає новин у цій стрічці ...