Новини    02 січня 2018 15:33

З 1 січня в Україні зросли прожитковий мінімум та мінімальна заробітна плата


Мінімальний місячний розмір зарплати з 1 січня 2018 року становить 3723 гривні. А прожитковий мінімум складатиме 1700 гривень. Нові цифри закладенні у законі «Про державний бюджет на 2018 рік».

Згідно з документом мінімальна заробітна плата зросла на 17% або на 523 гривні. У 2017 році «мінімалка» становила 3 200 гривень. Погодинна заробітна плата не може бути меншою за 22 гривні 41 копійку. Чи буде підніматись мінімальна заробітна плата протягом року – достеменно не відомо. Але наприкинці 2017 року президент України Петро Порошенко на форумі об’єднаних громад заявив, що мінімальну зарплату підвищать до 4100 грн. Але через кілька днів в Кабінеті міністрів України відповіли, що у них немає таких розрахунків, а можливе підвищення відбудеться за умови економічного зростання в державі.

А ось прожитковий мінімум буде зростати. Так, з 1 липня прожитковий мінімум збільшиться до 1777 грн, з 1 грудня – до 1853 грн.

Також з 1 січня в Україні зарплата вчителя стала як мінімум втричі більша за мінімальну. Відповідні норми закону Про освіту вже почали діяти. Так, мінімальна зарплата педагога низької кваліфікації дорівнює трикратному розміру мінімальної зарплати.

За даними Державної служби статистики України середня заробітна плата працівників агросфери у серпні минулого року зменшилась майже на 8% ніж у липні, і склала 5 797 гривен, але на 48,9% більше, ніж у серпні 2016 року. Крім того, зарплата працівників сільського господарства за звітний період на 81,1% перевищує рівень мінімальної, але на 18,5% відстає від середнього рівня в економіці.

Фінанси        07 серпня 2019 12:08

Ціна на картоплю в Україні збільшилась удвічі

За прогнозами експертів, урожай картоплі цього року буде значно нижчим, ніж минулого, а відтак зростуть і ціни. Це також стосується й інших овочів з борщового набору

Про прогнози на ціни та урожай картоплі пише «Голос UA».

Цьогоріч в Україні через несприятливі погодні умови очікують на низький врожай картоплі, повідомляє начальник відділу агрометеорології Українського гідрометеорологічного центру Тетяна Адаменко.

«В Україні зменшилася площа засіву картоплі, позаяк це не експортна культура. Крім того, садити її на півдні країни безперспективно, бо там дуже низька врожайність. Цьогоріч картопля погана через негативні погодні умови. Бульби утворюються на глибині 10-20 см. Якщо температура грунту вище 25 градусів, то бульби вже не утворюються. Найгірший врожай картоплі у цьому році буде на півдні та в центрі країни. Відповідно, варто очікувати його подорожчання», – розповіла експерт.

Читайте: Українські картоплярі згортають бізнес: 3 основні тенденції на ринку картоплі

Також, за словами Тетяни Адаменко, ті, хто саджав картоплю, зараз у виграші, бо її можна продати вдвічі дорожче.

Landlord раніше повідомляв про те, що ЄС потрібна українська картопля.

Поділися

Політика        23 липня 2019 08:29

Президент підписав указ про заходи щодо протидії рейдерству

Президент України підписав указ «Про заходи щодо протидії рейдерству», який визначає набір інструментів для належного захисту власників бізнесу і протидії позбавленню їх майнових прав.

Про це повідомляє Економічна правда.

Згідно з інформацією, яку озвучив заступник керівника Офісу президента Олексій Гончарук, за останні 6 років в Україні відбулося понад 3000 рейдерських захоплень бізнесу.

«Зазвичай це зміна власника через підробку документів, через реєстраторів, яких не існує, або “дірки” у реєстрі», – відзначив Олексій Гончарук.

Читайте: Які зміни чекають на Мінагрополітики та що буде з ринком землі – Давид Арахамія

У підписанні нового указу в ОП вбачають реальний крок до викорінення проблеми рейдерства. Згідно з указом найближчим часом буде розроблено та ухвалено законопроект, спрямований на усунення прогалин у законодавстві, які дають змогу рейдерам нищити бізнес і відбирати нерухомість.

Серед запланованих заходів щодо протидії рейдерству:

  • внесення змін до програмного забезпечення держреєстрів, що дозволить зменшити ризики та частоту рейдерства;
  • автоматичний моніторинг ризикових транзакцій із подальшим підтвердженням/зупинкою реєстраційних дій;
  • створення бек-офісу, що переглядатиме транзакції з підвищеним ризиком, фото- та відеофіксація учасників транзакцій;
  • введення додаткового підтвердження здійснення реєстраційних операцій (наприклад, SMS-пароль або MobileID) та додаткової авторизації учасників транзакції (наприклад, ЕЦП).

Landlord раніше повідомляв про те, що у 2019 році в Україні скоротилися випадки аграрного рейдерства. За перші три з половиною місяці року до антирейдерських штабів у областях надійшло 564 скарги від представників агробізнесу, тоді як за весь 2018-й  – 3718, а за 2017-й – 4794.

Поділися

Фінанси        11 липня 2019 09:13

У червні в Україні найбільше подорожчали фрукти і цукор – Богдан Данилишин

У червні 2019 р. порівняно з травнем на споживчому ринку України відзначено зниження цін на 0,5%, таким чином уперше цього року зафіксовано дефляцію. Споживчі ціни знизилися для групи соціально важливих продуктів. Серед товарів, які найбільше подорожчали, названо фрукти і цукор.

Особистий експертний коментар стосовно споживчої інфляції у червні 2019 року надав на своїй сторінці у Фейсбук голова  Ради НБУ, доктор економічних наук, професор Богдан Данилишин.

За його словами, інфляція в червні формувалася переважно традиційними для цього місяця чинниками та діями окремих товаровиробників, адміністративні фактори мало впливали на споживчу інфляцію, скоріше вони навіть сприяли дефляції.

Читайте: Нібулон транспортує зерно власними вагонами: оборот маршруту за три дні

У червні порівняно з попереднім місяцем найбільше зросли ціни на фрукти (на  9,3%) та на цукор (на 6,7%). У зв’язку з настанням літнього сезону зросла вартість проїзду на залізничному пасажирському транспорті (на 7,6%), що зумовило підвищення загального показника цін на транспорт на 0,3%.

При цьому експерт відзначає зниження в червні споживчих цін для групи соціально важливих продуктів: житло, вода, електроенергія, газ та інші види палива (на 1,4%).

Споживча інфляція у першому півріччі 2019 року порівняно з відповідним періодом 2018 року становила 9,0%.

За 6 місяців (від грудня 2018 року), виходячи зі структури індексу споживчих цін, найбільший внесок у споживчу інфляцію забезпечило зростання цін на:

  • алкогольні продукти та тютюнові вироби – на 17,1%;
  • послуги зв’язку – на 16,3%;
  • послуги освіти – на 13,4%;
  • житло, воду, електроенергію, газ та інші види палива – на 12,5%.

Зафіксовано зменшення цін на яйця на 23,1%.

На думку Богдана Данилишина, загальна динаміка споживчих цін в Україні протягом першого півріччя 2019 року «має тенденцію до покращення, починаючи з квітня». Але впевненості в тому, що в другому півріччі буде досягнута мета НБУ щодо зниження споживчої інфляції до 5%, немає – з огляду на можливе сезонне підвищення споживчої інфляції у жовтні-грудні.

Landlord раніше повідомляв про те, що одним із економічних ризиків в Україні в другій половині 2019-го є уповільнення темпів економічного зростання (2,5–2,7%), що може призвести до несприятливої ситуації на валютному ринку. У запобіганні цьому експерти покладають надії зокрема на продукцію аграріїв.

Поділися

Фінанси        26 червня 2019 09:44

Різкий стрибок цін на сільгосппродукцію у США: кукурудза подорожчала на 28%

За період з 10 травня до 14 червня 2019 року котирування кукурудзи на біржі СВОТ у США зросли майже на 28%, сої – на 10,8%, пшениці – на 26,8%.

Про це повідомляє АПК-Информ.

Аналітики вважають, що ключовим фактором у формуванні цін на внутрішньому ринку основних сільгоспкультур стали надмірні опади, які спостерігаються протягом кільком місяців на більшій території США.

Читайте: До 2025 року Укрзалізниця отримає 110 локомотивів Alstom

Водночас оновлений баланс за вказаними культурами свідчить про те, що запасів основних сільгоспкультур у США разом з їх очікуваним врожаєм вистачить для забезпечення експортного потенціалу країни. Тож вплив несприятливих погодних умов у країні на перспективи американського зернового експорту дещо переоцінюють.

Експерти відзначають, що формування експортного потенціалу США багато в чому буде визначатися станом торговельних відносин з іншими державами, а також розподілом культур усередині країни і рівнем світової конкуренції.

Landlord раніше повідомляв про те, що у США добрий стан посівів сої відзначено лише в 54% випадків, що є найнижчим початковим рейтингом для цієї культури з 1992 року.

Поділися

Фінанси        16 травня 2019 12:21

Харчова інфляція: в Україні у квітні подорожчало 24 продукти

Такими є статистичні дані за квітень у порівнянні з березнем поточного року. Подорожчав борщовий набір. За офіційною статистикою, подешевшало усього п’ять продуктів. Неофіціна статистика дає більш сумну картину.

Аналіз даних Держстату за квітень 2019 року (у порівнянні з березнем), а також даних Асоціації постачальників торговельних мереж розмістив на своїй сторінці у Facebook Олексій Дорошенко, голова Національної ради економічного розвитку.

За офіційними даними, подорожчало 77% асортименту соціального кошика, тоді як подешевшало всього 16% (п’ять продуктів). За даними Асоціації, які дещо різняться від офіційних, харчова інфляція з’їла навіть більше – подорожчало 87% соціальних продуктів.

Судячи з даних, золотою для українці виявилася капуста, та й решта борщового набору – до лідерів подорожчання у квітні (за даними Держстату) потрапило все, крім картоплі (хоча й вона подорожчала на 4,9%). За даними Асоціації, подорожчав весь борщовий набір.

ТОП-5 продуктів, які найбільше подорожчали у квітні

Дані Держстату Дані Асоціації

1.

Капуста – на 43,3%

Цибуля – на 63,8%

2.

Цибуля – на 29,7%

Капуста – на 52,8%

3.

Буряк – на 16,7%

Морква – на 30,1%

4.

Морква – на 14,9%

Картопля – на 23,4%

5. Пшоно – на 14,8%.

Буряк – на 19,1%.

Продукти, які найбільше подешевшали у квітні

Дані Держстату

Дані Асоціації

1.

Яйця кур. – на 11% Яйця кур. – на 5,2%

2.

Рис – на 1,3% Яблука – 0,8%

3.

Сало – на 1,2% Рис – 0,5%

4.

Цукор – на 0,7% Яловичина – 0,3%

5.

Гречка – на 0,6%.

Пшоно – лідер подорожчання за 5 років

Варто зазначити, що, на відміну від Держстату, Асоціація постачальників торговельних мереж фіксує у квітні незначне збільшення ціни на цукор – на 0,3% та на гречку – на 0,1%.

Водночас офіційна статистика свідчить, що ціна на яблука не падала, а залишалась на рівні березневої. Так само, як і ціна на олію.

За даними Асоціації, у квітні подорожчала вся бакалія, лідером у цьому сегменті є пшоно – додало в ціні одразу на 4,6%.

«Саме пшоно є рекордсменом із подорожчання серед усіх соціальних продуктів за останні п’ять років. І воно залишається лідером і надалі», – зазначає Олексій Дорошенко.

Читайте: Як за 5 років змінилися ціни на продукти харчування – Олексій  Дорошенко

За даними Асоціації, у квітні інфляція, у річному вимірі, зросла до 8,8%. Однак прогноз експертів обнадійливий.

Експерт прогнозує уповільнення інфляції

«У травні ми побачимо сповільнення споживчої інфляції, яка ще більше знизиться у червні. Однак за підсумками 2019 року, як і прогнозувала Асоціація постачальників торговельних мереж наприкінці минулого року, вона становить від 8 до 9%. Що практично співпадає з уточненими прогнозами Уряду», – пише Дорошенко.

Він звертає увагу на значне коливання цін в Україні на овочі, яке дорівнює сотням відсотків. На його думку, «це означає, що в країні зруйновані цивілізовані відносини між державою, виробником, торгівцем та споживачем. І їх необхідно будувати, як це відбудовано в Європі».

Як раніше повідомляв Landlord, незабаром слід очікувати падіння цін на ранні овочі.  Однак надалі у процес втрутиться шалене сезонне коливання цін, яке сягає 210%.

Поділися
Показати ще