Новини    22 січня 2024 11:25

Які компанії в Україні володіють найбільшою кількістю землі


З початку січня 2024 року ринок землі в Україні став доступним для юридичних осіб, тому тепер компанії можуть офіційно придбавати до 10 тисяч гектарів землі. На сьогодні перше місце у ТОП-10 компаній, які володіють найбільшою кількістю землі опанувала агрофірма “СВІТАНОК”.

Цю інформацію передає ресурс Опендатабот.

Навіть при очікуваннях на збільшення придбання нових земель, бізнес навпаки розпочав продаж тих земельних ділянок, які вже перебували у його власності. За перші два тижні 2024 року компанії вже продали 207 гектарів землі.

Наразі Державний земельний кадастр (ДЗК) веде моніторинг за 281 українською компанією, які володіють земельними ділянками понад 100 гектарів кожна.

Найбільший земельний банк в Україні належить агрофірмі “СВІТАНОК”, яка володіє понад 5 тисяч гектарів. На другому місці розташувалося Дружківське рудоуправління з 3,3 тисячами гектарів, а третє місце займає “ЗЕМЛЕТРЕЙД” з 3,1 тисячі гектарів.

photo 2024 01 22 00 36 58

photo 2024 01 22 00 36 58

З десяти найбільших компаній, які мають найбільше землі в країні, лише “ЗЕМЛЕТРЕЙД” здійснила продаж 20 гектарів після відкриття ринку. Інші компанії наразі не провели жодних операцій із землею.

Згідно з ДЗК, вже дві компанії вийшли із топу землевласників з початку року, реалізувавши свій земельний банк так, що залишилося менш як 100 гектарів землі в кожній з них. Ці компанії – “Долина” та “Екор Гарден СТС” – станом на 1 січня 2024 року мали власність землі площею 388 та 120 гектарів відповідно.

Наприкінці грудня 2023 року враховуючи середню ціну землі по регіонах, найвигідніше купувати і продавати ділянки було на Донеччині, Запоріжжі та Херсонщині.

Станом на листопад в Україні найдорожча медіанна ціна сільськогосподарської землі за 1 га розташована на Львівщині та Івано-Франківщині. Водночас найменша ціна у Чернігівській області.

Новини за темою:  Рекордне подорожчання: ціни на олію, хліб і сало в Україні досягли критичної позначки

У 2023 році вартість ринку аграрної землі в Україні збільшилася на 115,1 мільярда гривень. З початку 2023 року середня вартість землі виросла на 10,4%, досягнувши 38,5 тисяч гривень за гектар.

Оновлено План пріоритетного повернення сільськогосподарських земель у господарську експлуатацію. Відтепер першочерговому обстеженню та в разі необхідності, очищенню та розмінуванню підлягають понад 512 тис. га сільгоспугідь.

Маргарита Юзяк

Сподобався цей матеріал?
Підтримайте його автора!

Читайте також

Ще немає новин у цій стрічці ...