Умови війни та зростання цін на енергоресурси змушують державу вживати заходів для підтримки громадян у сплаті за житлово-комунальні послуги. Одним з основних інструментів такої підтримки є житлова субсидія, яка стала особливо важливою після 24 лютого.
Цю інформацію оприлюднило Міністерство соціальної політики у Facebook.
Особливо уразливими у цьому контексті є внутрішньо переміщені особи, які змушені були залишити свої домівки через воєнні дії та переїхати до інших регіонів. Для них отримання житлової субсидії стає необхідним кроком для адаптації до нових умов життя.
Субсидію може отримати будь-яка сім’я, чиї витрати на житлово-комунальні послуги перевищують встановлений обов’язковий платіж. Якщо ваші платежі за ЖКП перевищують цю межу, ви можете розраховувати на допомогу від держави.
Розмір субсидії індивідуально розраховується для кожного домогосподарства залежно від їхніх доходів: чим менший дохід, тим більше частину витрат на ЖКП покриває держава.
Подати заявку на отримання субсидії можна онлайн через портал “Дія” або в найближчому управлінні соціального захисту населення.
Внутрішньо переміщені особи, щоб отримати субсидію на оплату житлово-комунальних послуг, можуть звернутися до таких установ:
- Сервісного центру Пенсійного фонду України;
- Центру надання адміністративних послуг;
- уповноваженої посадової особи виконавчого органу сільської, селищної, міської ради територіальної громади.
Субсидію можна оформити онлайн через такі ресурси:
Для отримання субсидії необхідні наступні документи:
- Заява про призначення субсидії.
- Декларація про доходи та витрати, у якій зазначаються дані про членів домогосподарства.
- Паспорт, реєстраційний номер облікової картки платника податків.
Довідка про статус ВПО.
Перевірити, чи призначено вам субсидію на оплату ЖКП можна, звернувшись особисто до установи, в якій ви подавали документи на отримання субсидії, або на офіційному вебпорталі ПФУ. У особистому кабінеті електронних послуг потрібно авторизуватися за допомогою електронного підпису або через “Дію”.
Нагадаємо, “Сімейні молочні ферми” отримали майже мільйон гривень за програмою єРобота. Перші гранти за програмою “єРобота” отримали і садівники. Вже почали надходити кошти на рахунки фермерських господарств з Чернівецької та Київської областей.
Україна розглядає можливість припинення надання субсидій у сфері сільського господарства в обмін на послаблення вимог, що встановлені Європейським зеленим курсом, під час переговорів щодо вступу до Європейського Союзу. Про це розповів український чиновник, виступаючи у ролі джерела агентству Reuters, підкресливши при цьому конфіденційність своїх висловлювань.
Право на призначення субсидії мають сім’ї, у яких розмір плати за житлово-комунальні послуги у межах норм споживання перевищує обсяг визначеного Кабінетом Міністрів України обов’язкового платежу. Розмір обов’язкового платежу визначається для кожного домогосподарства індивідуально залежно від сукупного доходу, інформує ЦДЗУ.
У 2024 році передбачається збільшення кількості грантових програм порівняно з попереднім роком, відчиняючи безліч нових перспектив для агробізнесу в Україні. Отримання грантів стане важливим ресурсом та фінансовою підтримкою для підприємств, що дозволить їм реалізувати інноваційні ідеї та розширити свої можливості.
Продовольча та сільськогосподарська організація ООН (ФАО) оголошує про початок другого циклу грантової програми, яка реалізується за фінансової підтримки Європейського Союзу (ЄС).
Держава та приватний бізнес третій рік поспіль розвивають освітньо-грантову програму TalentA. Мінагрополітики та міжнародна сільськогосподарська компанія Corteva Agriscience оголосили про співпрацю над відновленням та зміцненням жіночого фермерства в умовах війни.
По заявках на земельну субсидію за бюджетною програмою “ДАР”, які приймались до кінця 2023 року, у першій половині 2024 року вже почнуться виплати, повідомила Тетяна Гетьман, директорка департаменту агропромислового розвитку Львівської обласної державної адміністрації, інформує agrotimes.
ГС “Бізнес Мережа Сільських Жінок” пропонує стати учасницями унікальної програми, спрямованої на підтримку підприємництва сільських жінок.
Держава та приватний бізнес третій рік поспіль розвивають освітньо-грантову програму TalentA. Мінагрополітики та міжнародна сільськогосподарська компанія Corteva Agriscience оголосили про співпрацю над відновленням та зміцненням жіночого фермерства в умовах війни. Ініціатива впроваджується в рамках освітньо-грантової програми для жінок-фермерок TalentA, яка ініційована та фінансується Corteva і підтримується Міністерством третій рік поспіль.
Маргарита Юзяк
Підписуйся на наш Telegram. Стеж за новинами у зручному форматі!