Всеукраїнська Аграрна Рада за підтримки Програми USAID АГРО підготувала інформаційну довідку щодо Порядку використання коштів, передбачених у державному бюджеті для здійснення компенсації витрат за гуманітарне розмінування земель сільськогосподарського призначення (затвердженого постановою КМУ № 284 від 12.03.2024).
Зазначений порядок визначає механізм надання державної підтримки на компенсацію аграріям витрат за гуманітарне розмінування с/г земель.
З документом можна ознайомитися за посиланням.
Нагадуємо, що ВАР за підтримки Програми USAID із аграрного і сільського розвитку (АГРО) впроваджує спільний проєкт з юридичної та іншої експертної підтримки агровиробників, які постраждали внаслідок бойових дій або тимчасової окупації російською федерацією.
Завдяки проєкту постраждалі сільгоспвиробники отримують індивідуальну консультативну допомогу з питань земельного, аграрного, податкового законодавства тощо. Для оперативної юридичної підтримки звертайтесь на гарячу лінію за номером 067 503 19 08.
Також, рекомендуємо додати фото та відео докази збитків постраждалого підприємства до Інтерактивної мапи руйнувань агросектору – www.agrirecovery.com.ua
Нагадаємо, в Україні до розмінування територій планують залучити штучний інтелект. Мінекономіки розробило цілісну стратегію, яка базується на data-орієнтовному підході. Як повідомляє Міністерство економіки, її допоможе втілити американська технологічна компанія Palantir, що спеціалізується на аналітиці великих даних. Демоверсію представили на Першій Міжнародній донорській конференції з гуманітарного розмінування України, яка відбулася в Загребі 11-12 жовтня 2023 року
Український виробник сільгосптехніки спільно з данською компанією виготовлятиме комбайни для розмінування полів. Раніше Egritech презентували піротехнічну машину важкого типу, яка має повністю броньовану кабіну та кузов і за допомогою якої рятівники можуть оперативно ліквідовувати вибухонебезпечні предмети великого калібру.
“Мед мінних полів” – проєкт Міністерства закордонних справ України та Saatchi & Saatchi Ukraine у кооперації з агропромисловою компанією Kernel, який стане потужним засобом комунікації про проблему замінованих земель. Зібраний мед стане потужним засобом комунікації про проблему замінованих земель, щоб залучити до розмінування ще більше міжнародних партнерів та донорів. Площа замінованих полів наразі сягнула 8 млн га, з яких 6 млн га розміщуються на окупованих територіях, 2 млн га — на звільнених.
Держава сертифікуватиме приватні компанії для розмінування території. Наразі величезна частина території України є замінованою, і точний масштаб цього нині невідомий. Тому обговорюється можливість залучення до розмінування міжнародних партнерів, а також створення для цієї роботи приватних операторів.
Представлена ще одна українська машина для розмінування — вона не поступається західним аналогам, інформує Мінекономіки. Машина створена на основі шасі трактора Т-156 та здатна очищати за годину 5 тис. кв. метрів землі. Це вже третя подібна машина, зроблена українськими виробниками. Розроблена вона компанією efarm pro — резидентом організованого Мінекономіки та Київської школи економіки буткемпу з інновацій.
Валерія Пепеля
Підписуйся на наш Telegram. Стеж за новинами у зручному форматі!