Новини / Фінанси     29 листопада 2019 10:29

Висоцький розповів, коли розподілятимуть державну допомогу фермерам

Питання визначення конкретних програм і обсягів державної допомоги сільгоспвиробникам Мінекономіки має обговорити спільно з галузевими асоціаціями. Остаточні рішення прийматимуться на початку нового року, а наразі в аграріїв є можливість вносити свої пропозиції.

Про це повідомляє на своїй сторінці у Фейсбук заступник міністра розвитку економіки, торгівлі та сільського господарства України Тарас Висоцький.

Проводячи в країні агрополітичні форуми, що стосуються земельної реформи, Мінекономіки моніторить гострі питання, які найбільше турбують аграріїв. Одне з них – державна підтримка фермерів.

«Рішення щодо конкретних програм і об’ємів державної допомоги будуть ухвалюватися після нового року. Зараз є можливість надавати свої пропозиції. Буде спільне обговорення з галузевими асоціаціями і потім спільно ми будемо їх реалізовувати», – наголосив Тарас Висоцький.

Заступник міністра підкреслив, що додатковим ресурсом для фермерів стане фонд гарантування кредитів. Інструмент розрахований на малих підприємців, які «не мають історії співпраці з банками»  та можливості дати заставу для надання кредиту.

Читайте: Зняття мораторію: як рахувати та від чого залежить вартість української землі (ІНФОГРАФІКА)

Тарас Висоцький нагадав, що уряд планує встановити вартість кредиту для агровиробників та територіальних громад у розмірі 3–5%.

Поєднуючи ці інструменти, уряд розраховує досягти трьох цілей:

  • дати можливість сільгоспвиробникам зберегти свій земельний банк і розширити його;
  • надати доступ до дешевих кредитних ресурсів усім сільгоспвиробникам, незалежно від розмірів господарства;
  • забезпечити громадам можливість ефективно розпоряджатися своєю землею.

Landlord раніше повідомляв про те, що, за словами Тараса Висоцького, аграрії зможуть скористатися кредитами під 3% річних, причому взяти такі кредити можна буде на тривалий час.

Читайте також