Новини / Логістика     21 лютого 2022 07:02

Виросли ціни на страховку суден, які прямують в українські порти

Наразі зростання страхових премій підвищило витрати на $2500 на стандартне судно, що прямує в Одесу

Витрати на страхування для суден, що прямують в українські порти, підвищились. Це пов’язано з визначенням Об’єднаним військовим комітетом (консультативним органом із морського страхування) Чорного моря місцем підвищеного ризику. Про це повідомляє канадська газета The Globe and Mail, передає Latifundist.

Через повідомлення про можливе вторгнення Росії до України, зросли тарифи на фрахт, а частина вантажовідправників вимагають передоплату за обслуговування в Україні.

“Клієнти “нервували” після оголошення зони відчуження, запитуючи, “чи вплине це на контейнерні перевезення”, — заявила керуюча партнерка Marine Container Service Катерина Балютова.

Водночас ці тривоги виявилися значною мірою невиправданими. Як повідомив у п’ятницю заступник міністра Мінінфраструктури Юрій Васьков, кількість суден, що заходять в українські порти, цього тижня була більшою, ніж за аналогічний період минулого року.  Таким чином, продовжилась тенденція до зростання вантажопереміщень, що пов’язана з великим урожаєм та високими цінами на сировинні товари.

Наразі зростання страхових премій підвищило витрати на $2500 на стандартне судно, що прямує в Одесу. Це значно менше, ніж збільшення премій на $20 000 на суднах, які плавають навколо зруйнованого війною Ємен.

Раніше Landlord повідомляв, що власник МХП Юрій Косюк вважає, що “істерія, яка розвивається навколо російсько-українського конфлікту” надто роздута. Росія і США розв’язують свої питання, а Україна — це точка, де зійшлася ця велика геополітика.

Владислава Михайленко 

Читайте також