Новини / Кейси     15 лютого 2020 17:06

Вирощують оленів для чудодійних ліків: кейс господаря із Закарпаття

На фермі оленям спилюють роги та роблять з них сировину для ліків. Щорічний «врожай» у господарстві - до 70 кілограмів. Вартість - біля $250 за кіло.

На Закарпатті в селі Іза фермер Михайло Бугаш розводить плямистих оленів, пише pershij.com.ua.

До господарства приїжджають туристи, щоб сфотографуватися з тваринами, погодувати. За відвідування ферми плата невелика. Основний заробіток фермера – це роги, з яких добувають цінну речовину, що називається панти. Цю сировину використовують для виготовлення ліків – пантокрину.

Засіб має тонізуючу дію на нервову систему, сприяє кращому обміну речовин, підвищує стійкість організму до несприятливих умов навколишнього середовища, здатність до навантажень. Пантокрин вживається, коли є перевтомлення, при неврозі, гіпотензії, після гострих інфекційних захворювань: вони прискорюють загоєння ран, нормалізують артеріальний тиск. Сировину фермер продає фармацевтам фабрики в Тернополі.

Читайте: По 500-700 грн за кілограм: у Житомирі з’явиться акваферма австралійських раків

Роги спилюють лише впродовж 2-3 днів, далі вони стають твердими, і корисну речовину добути вже неможливо. Михайло Бугаш точно знає, коли спилювати роги – тоді тварин заганяють до загорожі. Спилюють відростки у оленів фахівці. Це можна робити лише чотирирічним тваринам, коли вони досягають зрілості. Роги подрібнюють та заливають спиртом. Транспортують лікувальну сировину у холодильнику. Щорічний «врожай» – до 70 кілограмів. Кіло коштує біля 250 доларів.

Живуть олені на фермі майже до 20 років, адже їх розводять не заради м’яса. Все починалося з 30 оленів, зараз їх вже понад трьох сотень. Охороною оленів займаються 5 людей, вони також допомагають заготовлювати на зиму сіно, щоденно наповнювати годівниці.

Михайло Бугаш все ж вважає туризм більш вигідним напрямком, адже ціна на лікувальну сировину останнім часом суттєво знизилася, а вартість кормів росте. Тож, фермер збирається побудувати посеред дубового гаю туристичний комплекс.

Як повідомляв LANDLORD, грузинський художник на 45 гектарах вирощує віслюків заради цілющого молока.

Фото: pershij.com.ua

Читайте також