Новини / Аналітика     09 серпня 2022 19:57

Виробництво згущеного молока може зрости на 20%

Після девальвації гривні внутрішні ціни вже не більш вигідні, ніж експортні

Ще зовсім недавно українські молочноконсервні комбінати уникали зовнішньої торгівлі молочними консервами. Зараз ситуація змінюється. Після девальвації гривні внутрішні ціни вже не більш вигідні, ніж експортні, повідомляє ІНФАГРО.

На внутрішньому ринку ціни на консерви ДСТУ залишилися на тому ж рівні. Не змінились і експортні ціни. Але тепер їх ціна в еквіваленті цін внутрішнього ринку зросла і це стимулює виробників до нарощування експорту. Хоча, після тривалої відсутності на традиційних ринках збуту, зробити це непросто.

Висока ймовірність збільшення зовнішніх продажів стане причиною нарощування виробництва згущеного молока вже в найближчі тижні. Оціночно, виробництво може зрости на 20%.

Нагадаємо, закупівельні ціни на молоко у світі ростуть рекордними темпами. Так, за даними IFCN, світова комбінована ціна на молоко у квітні 2022 року була найвищою за всю історію моніторингу (з 1996 року) і склала 59,7 євро./ц (жир-4%, білок-3,3%).

В нинішній ситуації експортноорієнтованими продуктами залишається сухе молоко, молочна сироватка, казеїн та вершкове масло.

Попри ускладнену логістику, в травні загальний експорт молока і згущених вершків склав 1,87 тис. тонн, що на 44% більше ніж у квітні.

Анна Лиса

Сподобався цей матеріал?
Підтримайте його автора!

Читайте також