Новини / Рослинництво     04 червня 2020 16:20

Виробництво зерна у 2020 році складе рекордні 2,8 млрд тон

Глобальний валовий збір зернових перевищить рекорд поточного маркетингового року на 70 млн тон

Світове виробництво зернових перевищить рекорд поточного маркетингового року на 2,6%. Такий прогноз сьогодні оприлюднила FAO (Food and Agriculture Organization, продовольча і сільськогосподарська організація ООН). При цьому, за попередніми оцінками, незважаючи на пандемію Covid-19, співвідношення глобального попиту та пропозиції буде сприяти як споживачам, так і трейдерам.

Отже, якщо у подальші місяці погодні умови не піднесуть аграріям неприємних сюрпризів, то у наступному маркетинговому році світове виробництво зерна сягне чергового рекордного рівня у 2 780 млн тон.

Читайте: Поєднання власного шляху розвитку з відчуттям потреб клієнтів – компанія ЕРІДОН 

Цей обсяг на 70 млн тон перевищує врожаї 2019/2020 МР. Треба зазначити, що основне збільшення припаде на кукурудзу.

Виробництво кукурудзи може збільшитись на 64,5 млн тон та сягнути 1207 млн тон. У «Винуватцях» США, Канада та, звичайно, Україна. Також у FAO зазначають, що майже рекордні врожаї матимуть у Аргентині і Бразилії.

Світове виробництво рису в 2020 р. може досягти рекордного рівня в 508,7 млн ​​тон. Це на 1,6% вище минулого врожаю.

Що до пшениці, то тут експерти ООН очікують на скорочення обсягів виробництва культури у порівнянні із сезоном, що минає. Зростання врожаю у Росії та очікуване відновлення після провалу минулого року в Австралії не зможе нівелювати суттєве зниження виробництва пшениці, що відбуватиметься в США та Україні.

Нагадаємо, раніше Landlord повідомляв про прогноз цін на чорноморську пшеницю на початку 2020/2021 маркетингового року.

Читайте також