Новини / Трейдинг     04 червня 2020 15:15

Ціни на зерно на початку сезону будуть високими

Через рекордно низькі запаси у РФ ціни на чорноморське зерно у новому сезоні можуть встановитись на високому рівні

Ціни на зерно у чорноморських портах на початку 2020/2021 маркетингового року будуть привабливими для трейдерів.  У РФ, головного експортера пшениці регіону, до початку липня складуться рекордно низькі запаси цього зерна. По це повідомляю, пише російське видання Агроінвестор.

На початку травня, за даними Росстату, в запаси зерна становили 18,6 млн тон, включаючи 10 млн тон пшениці, що є найнижчими показниками за останні 7 років. У порівнянні із 2019/2020 МР запаси пшениці знизилися на 12%.

Поки що, за ​​даними російської аналітичної компанії «ПроЗерно», експортні ціни на збіжжя старого врожаю планомірно знижуються, а на зернові нового, навпаки, зміцнюються. Якщо на початку травня різниця між цими цінами на FOB Новоросійськ становила $30 за 1 т, то зараз – лише $15 за 1 т.

Читайте: Молдова: від посухи постраждало 60% озимини 

В аналітичному центрі «СовЕкон», в свою чергу, кажуть що ціна на пшеницю з 12,5% протеїну на початок 2020/2021 МР поки становить $200 за 1 т, що вище минулорічних показників, яки сягали лише $190 за 1 т.

Але в подальшому, попереджають аналітики, цілком можливо, що ціни не будуть рости тими темпами, до яких звикли російські аграрії. Адже перспективи світового попиту неоднозначні: падіння світової економіки, ймовірно, помітно позначиться і на глобальному споживанні зернових  і олійних. А у другій половині нового сезону на ринок зі своєю пропозицією вийде Австралія. Там очікується дуже добрий урожай після кількох посушливих років. Саме Австралія може серйозно потіснити Росію в країнах Південно-Східної Азії. Крім того, експерти побоюються нових експортних обмежень російського Мінсільгоспу.

Нагадаємо, раніше Landlord повідомляв про те, що врожай ріпаку в ЄС буде найнижчим за останні 15 років.

Сподобався цей матеріал?
Підтримайте його автора!

Читайте також