Новини / Політика     11 січня 2021 10:05

Виробники олії пропонують обмежити експорт соняшника з України

Експорт насіння соняшника значно прискорився з початку 2020/2021 маркетингового року. Лише за вересень-листопад його було продано за кордон майже 115 тис т

Українські виробники соняшникової олії пропонують уряду вжити заходів щодо обмеження експорту насіння соняшника з України. Про це повідомили у асоціації «Укроліяпром». Так, згідно з даними офіційної статистики, станом на 1 грудня минулого року, з урожаю-2020 року було продано за кордон 114,76 тис тонн насіння соняшника (зростання у 13,3 рази у порівнянні з аналогічним періодом 2019 року), насіння ріпаку – 2,2 млн тонн (76% до 2019 року), сої – 701,8 тис тонн (51% до 2019 року).

Тому, як зазначили в «Укроліяпром», занепокоєння наразі викликає ситуація щодо зростання експорту соняшника. Його стрімке зростання спостерігалось у вересні – листопаді 2020 року, з початком збору нового врожаю культури. Головним чином, відвантаження йде у країни ЄС, зокрема, у Болгарію. За прогнозом асоціації, загальний експорт насіння соняшника у 2020 році може скласти близько 180 тис тонн.

Таким чином, обсяги експорту насіння соняшнику з України до країн ЄС вперше за останні роки значно перевищують 100 тис тонн.

ЧитайтеЗростання світових цін на агропродукцію прискорило інфляцію в Україні

«Керівники підприємств, що виробляють соняшникову олію, звернулись до уряду України з проханням прискорити застосування спеціальних захисних заходів у вигляді додаткового збору при експорті насіння соняшнику до країн ЄС в обсягах понад 100 тис тонн відповідно до Положень ст. 31 Розділу IV та Додатку 1-D до Угоди про асоціацію, якою передбачено, що Україна може застосовувати спеціальні заходи щодо експорту окремих видів товарів, які на разі обкладаються експортним митом, зокрема насіння соняшнику», – йдеться у повідомленні «Укроліяпром».

Нагадаємо, раніше Landlord повідомляв про те, що Аргентина призупиняє експорт зерна до кінця лютого 2021 року.

Читайте також