Новини / Фінанси     06 січня 2021 11:20

Зростання світових цін на агропродукцію прискорило інфляцію в Україні

За даними Національного банку, у листопаді індекс виробництва базових галузей в Україні зріс вперше з жовтня 2019 року. Базова інфляція прискорилась до 3,9% у річному вимірі

У грудні, незважаючи на погіршення епідемічної ситуації та запровадження локдауну окремими країнами, зовнішня кон’юнктура значно поліпшилась завдяки пожвавленню в промисловості на тлі оптимізму, пов’язаному з початком вакцинації від COVID-19 у окремих країнах. Про це повідомляється у грудневому макроекономічному та монетарному огляді Національного банку України.

«Ціни на зернові залишалися високими через значний попит, погіршення прогнозів урожаїв у Латинській Америці та оголошення про введення експортних обмежень окремими країнами введення. На світових фінансових ринках інтерес до ризикових активів стрімко зріс завдяки завершенню виборчого процесу в США, очікувань щодо нових фіскальних стимулів у США і продовженню монетарних стимулів від ФРС та ЄЦБ. У результаті більшість валют країн ЕМ (країн, що розвиваються – Landlord) зміцнилася до долара США», – зазначено в огляді.

При цьому, за даними банку, у листопаді 2020 року споживча інфляція в Україні прискорилася до 3,8% у річному еквіваленті. Базова інфляція також пришвидшилася до 3,9% проти 3,2% у жовтні.

ЧитайтеБюджетна підтримка АПК у 2021 році складе 4,7 млрд грн

Цьому сприяли зростання світових цін на олію та нижчий урожай соняшнику в Україні, що призвело до подорожчання соняшникової олії та продуктів, основою виготовлення яких є олія – майонез, маргарин, спреди. Натомість ціни на одяг та взуття надалі знижувалися, що може пояснюватися змінами в споживчій поведінці домогосподарств через поширення дистанційного формату роботи та навчання.

Крім того, як підкреслили у НБУ, «у листопаді індекс виробництва базових галузей зріс на 3,3% у річному еквіваленті вперше з жовтня 2019 року. Надолуження темпів збору пізніх зернових та технічних культур зумовило відновлення високих темпів зростання у сільському господарстві (на 11,3%)».

Нагадаємо, раніше Landlord повідомляв про те, що Аргентина призупиняє експорт зерна до кінця лютого 2021 року.

Сподобався цей матеріал?
Підтримайте його автора!

Читайте також