Новини / Трейдинг     05 січня 2021 10:45

Аргентина призупиняє експорт зерна до кінця лютого 2021 року

Рішення влади Аргентини обмежити експорт кукурудзи лише посилило напруженість з поставками сільгосппродукції з країни через тривалі страйки у портах

Аргентина припинить експорт кукурудзи до 28 лютого 2021 року в рамках плану уряду щодо забезпечення внутрішніх поставок продовольства. Про це повідомило видання World Grain з посиланням на агентство Reuters.

«Це рішення прийняте через необхідність забезпечити поставку зерна для секторів, які використовують його в якості кормів, тобто є виробниками тваринного білка. Це підприємства, що виробляють свинину, м’ясо птиці, яйця, молоко і м’ясо великої рогатої худоби. Для них кукурудза є значним компонентом виробничих витрат», – йдеться у заяві міністерства сільського господарства Аргентини.

Повідомлено, що покупці як і раніше можуть замовити кукурудзу з Аргентини, але тільки на дату доставки 1 березня або пізніше. Як підкреслили аналітики World Grain, Аргентина – не єдина країна, яка вживає обмежувальних заходів для захисту внутрішніх поставок. Раніше Росія оголосила про введення квоти і мита на експорт зерна.

ЧитайтеСергій Бут: У 2021 році плануємо збільшити ринкову частку на 2%

При цьому, фермери та інші учасники ланцюжка поставок кукурудзи Аргентини не підтримують втручання влади у ринок. Так, аргентинська асоціація кукурудзи і сорго MAIZAR, заявила, що цей крок не має жодного сенсу, оскільки у країні не бракує пропозиції кукурудзи минулого врожаю. А за прогнозом ф’ючерсної зернової біржі Rosario Board of Trade, загальний врожай культури у 2020/2021 маркетинговому році складе близько 48 млн тонн.

Нагадаємо, раніше Landlord повідомляв про те, що експортні ціни на українську пшеницю продовжують зростання.

Сподобався цей матеріал?
Підтримайте його автора!

Читайте також