Новини / Фінанси     24 січня 2023 16:47

Виробники гуцульської бринзи отримають гранти від ЄС

Гуцульська коров’яча бринза у 2020 році отримала географічне зазначення і має вимоги щодо приготування. Виробляти продукт потрібно у високогір’ї, не нижче 700 м над рівнем моря

Фермерам із Прикарпаття, які спеціалізуються на виробництві гуцульської бриндзи, нададуть фінансову допомогу від Європейського Союзу. Вони зможуть отримати від 1 до 25 тис. доларів. Наданням грантів займається Продовольча та сільськогосподарська організація ООН (ФАО), розповіла представниця організації ФАО Ганна Антонюк, пише SEEDS.

ЄС планує надати 15,5 млн доларів для українських фермерів, сільських господарств і малих підприємств.

Стеж за новинами у зручному форматі: Підписуйся на наш Twitter 

Перший конкурс планують розпочати наступного тижня. Програму підтримки запроваджують через Державний аграрний реєстр України. Виробник повинен там зареєструватися, подати онлайн-заявку, отримати електронний підпис, а також заповнити анкету, в якій описуватиме умови ведення свого бізнесу. Після цього заявку перевірятиме грантова комісія, яка і визначить, чи надавати допомогу виробнику.

З її слів, Європейський Союз фінансує цю грантову програму для того, аби малі виробники розвивали свій бізнес, залишалися у сільській місцевості та отримували там прибутки.

Подавати заявки на гранти планують приблизно 20 членів цієї громадської організації.

Заявку на грантову програму планує подавати родина Надії Маківничук. У присілку Синиці на Верховинщині сироварінням займається третє покоління сім’ї.

Це — не тільки традиція, це — як спосіб життя тут у нас, на Гуцульщині. Це — такий екологічний продукт. Головне, що воно — натуральне, туди не додають жодних домішок. З іншого боку, це дає можливість людям на своїй землі щось заробляти та жити, — каже Маківничук.

Гуцульська коров’яча бринза у 2020 році отримала географічне зазначення і має вимоги щодо приготування. Виробляти продукт потрібно у високогір’ї, не нижче 700 м над рівнем моря. Географічне зазначення є знаком якості, який показує зв’язок продукту з територією і гарантує високу якість.

За грантовою програмою від організації ФАО допомогу також надають виробникам із Львівської, Закарпатської та Чернівецької областей. Там фермери зможуть отримати гранти на овочівництво, ягідництво, аквакультуру, виготовлення меду і вина.

Нагадаємо, Мінагрополітики ініціювали спільно зі Світовим Банком та IFC програми кредитування українських фермерів, які дозволять забезпечити необхідні ресурси для посівних та збиральних кампаній 2023 року. Про це заявив міністр АПК України Микола Сольський під час виступу на спільному заході з ФАО, країнами Групи Семи, Польщі, Молдови, Румунії та Нової Зеландії.

Продовольча та сільськогосподарська організація ООН (ФАО) оголошує тендер на закупівлю адаптованих до місцевих умов сортів насіння 12 овочів у вигляді наборів для підтримки незахищених домогосподарств у сільській місцевості дев’яти областей України.

МХП безплатно роздасть громадам насіння овочів і квітів для посівної-2023.

Програма USAID з аграрного і сільського розвитку оголосила запит про надання цінових пропозицій на закупівлю насіння соняшнику та добрив. Закупівля проводиться у межах субгрантової програми АГРО “Постачання ММСП  добрив та посівного матеріалу для забезпечення продовольчої безпеки України”.

Українські аграрії зможуть також безплатно отримати насіння основних сільгоспкультур через Державний аграрний реєстр.

Анна Лиса

Сподобався цей матеріал?
Підтримайте його автора!

Читайте також