Новини / Тваринництво     22 грудня 2022 12:12

Винищили майже 50 мільйонів птахів: епідемія пташиного грипу в Європі стала найгіршою за всю історію


Епідемія пташиного грипу у Європі кінця 2021-2022 року стала найгіршою з усіх, які відстежувалися.

Про це повідомило Агентство ЄС з безпеки харчових продуктів (EFSA).

“За перший рік епідемії, з жовтня 2021 по вересень 2022 року включно, було зафіксовано 2520 спалахів серед птиці, 227 – серед птахів у неволі, 3867 – серед диких птахів у загалом 37 європейських країнах”, – зазначає агентство.

Через спалахи на фермах і птахофабриках винищили близько 50 млн птахів. При цьому цього разу вперше не було явної перерви між епідемією попереднього року і новою, з жовтня 2022 року.

Стеж за новинами у зручному форматі: Підписуйся на наш Twitter 

Випадки захворювання серед морських птахів, порівняно з літом, знизилися, але серед інших водоплавних птахів та свійської птиці почали зростати. Підвищення кількості випадків зараження серед птиці з літа може бути пов’язане з поширенням вірусу через водоплавних птахів.

Європейський центр з профілактики та контролю захворюваності вважає, що для людей загроза пташиного грипу наразі є низькою, і дещо вищою – для тих, хто працює у птахівництві чи інших сферах, що передбачають контакт з птахами.

Крім того, на запит Єврокомісії EFSA досліджує наявність вакцин від пташиного грипу та можливі стратегії їхнього застосування.

Нагадаємо, Франція запровадила в країні “високий” рівень готовності до пташиного грипу, змусивши птахофабрики тримати птахів у закритих приміщеннях, щоб стримати поширення висококонтагіозного захворювання.

Раніше у США довелося знищити понад 22,8 мільйона птахів через епідемію пташиного грипу. Рекорд пташиного грипу в Сполучених Штатах був встановлений у 2014-15 роках, коли на 200 птахофабриках у 15 штатах було забито 50 мільйонів курей та індиків. Хвороба в 2014-15 роках коштувала птахівництву 3 мільярди доларів і потребувала ще 1 мільярд доларів федеральних витрат.

У Європі найбільший в історії спалах пташиного грипу зафіксували у січні 2022 року. В Європі було підтверджено 675 випадків зараження диких птахів і 534 випадки зараження домашніх тварин. Також було відзначено, що минулого року випадки пташиного грипу були виявлені у ссавців, зокрема у рудих лисиць.

Також у Болгарії знищать 19 тисяч курей через спалах пташиного грипу. Це третій спалах пташиного грипу на птахофабриці у селі Криве Поле неподалік міста Хаскове за останні три роки.

Французькі виробники фуа-гра зіштовхнулися із катастрофою. Великий спалах пташиного грипу цієї зими і навесні призвів до серйозної нестачі для нового виробничого циклу.

Валерія Пепеля

Сподобався цей матеріал?
Підтримайте його автора!

Читайте також