Новини / Технології     26 грудня 2018 14:00

Виноградне борошно, захист пшениці від іржі: головні досягнення агронауки США у 2018 році

USDA визначило найголовніші досягнення американських науковців у аграрній галузі. Відзначено, що кожен долар, інвестований у сільськогосподарські дослідження США, повертає в економіку держави $ 20.

Про це повідомляє на своєму сайті USDA.

У департаменті досліджень, освіти та економіки Міністерства сільського господарства США (USDA), підбиваючи підсумки 2018 року, відзначили найбільш важливі інновації, які мають вплив на розвиток галузі й на повсякденне життя американців.

Публікуємо найцікавіші з них.

Виноградне борошно (Служба сільськогосподарських досліджень, ARS). Дослідницька група з Каліфорнії розробила корисне борошно, яке виготовляється з насіння винограду – фактично з відходів у виноробній промисловості. Це борошно є потужним антиоксидантом. Новий продукт дозволяє скоротити харчові відходи і може допомогти знизити ризик серцевих захворювань та ожиріння.

Читайте: В Індії шукають причини масового самогубства фермерів

Польові дослідження. Розроблено засоби захисту пшениці від стовбурної іржі та інших захворювань. Учений із Міннесоти Метью Роуз отримав за свої дослідження престижну премію Norman Borlaug Award for Field Research.

Допомога сільським громадам з ліквідації наслідків катастроф (Національний інститут харчової промисловості та сільського господарства, NIFA). Створено спеціальні сервісні програми для оптимізації надання допомоги постраждалим фермерам.

У квітні 2018 р. збитки від лісових пожеж в Оклахомі перевищили $ 26 млн. Служба розробила програму, яка допомагала господарствам у постраждалих районах шляхом узгодження потреб виробника і вхідних пожертв. Також за допомогою спеціальних сервісів  у Флориді допомогли отримати корми та запаси для скотарів після урагану Michael.

Програма для збору даних про сільськогосподарську продукцію в США (Служба статистики сільського господарства, NASS). Розроблено нову, зручну анкету, доступну на більшості пристроїв. Програма автоматично обчислює результати. Крім зручності для респондентів, такий сервер робить збір та аналіз даних більш ефективним для USDA.

Якість харчування (Служба економічних досліджень, ERS). Підготовлено понад 300 дослідницьких, інформаційних та перспективних розробок, які покращують розуміння громадськістю питань сільського господарства та продовольства і які впливають на повсякденне життя американців. Досліджують особливості американської дієти і як на неї впливають соціально-економічні фактори.

Як Landlord повідомляв раніше, якщо застосовувати всі досягнення української агронауки, то Україна може прогодувати понад мільярд людей, – за словами президента Національної академії аграрних наук Ярослава Гадзала.

Фото: USDA

Читайте також