Новини / Рослинництво     22 лютого 2022 19:03

Вторгнення Росії в Україну ставить під загрозу експорт пшениці – USDA

Частка експорту української пшениці у світовому експорті становить 12%

Міністр сільського господарства США (USDA) Том Вілсак розповів, що вторгнення Росії на територію України ставить під загрозу експорт української пшениці та вплине на американських фермерів. Про це повідомляє Arkansas Democrat Gazette з посиланням на Assotiated Press.

“Американські фермери, які вирощують пшеницю, збільшать виробництво та попередять проблеми з ланцюгом постачання у випадку, якщо можливе вторгнення Росії в Україну зупинить експорт сільськогосподарської продукції”, – заявив міністр.

Зазначається, що під час “торговельної місії” в Об’єднаних Арабських Еміратах Вілсак сказав, що конфлікт в Україні, очевидно, дасть нам можливість втрутитися і допомогти нашим партнерам, допомогти їм у важкий час і ситуацію.

“Зростаюча напруженість і мілітаризація вздовж російсько-українського кордону, а також спричинені пандемією відставання в ланцюжках поставок і стрибки в витратах на добрива та сільськогосподарське обладнання допомогли підняти торішні ціни на пшеницю до найвищого рівня за майже десятиліття”, – наголошується в повідомленні.

Порушення на товарних ринках, спричинене вторгненням, найбільше вплине на найбільших покупців української пшениці в Південній Азії, Європі, Африці та на Близькому Сході. Багато країн, зокрема Єгипет, залежать від імпорту пшениці, щоб забезпечити хлібом бідні верстви населення.

Довідка. Частка експорту української пшениці у світовому експорті становить 12%, кукурудзи – 16%.

Раніше Landlord повідомляв, що країни Близького Сходу наростили закупівлі української пшениці. Найбільший приріст поставок пшениці в даному регіоні припадає на Туреччину, Саудівську Аравію та Ізраїль.

Владислава Михайленко

Читайте також