Новини    30 листопада 2022 14:13

Вся інформація в одному дашборді: Мінагрополітики зібрало всі дані про гранти на розвиток садів і теплиць


Мінагрополітики розробило дашборд, де зібрано всю актуальну інформацію щодо грантових програм на розвиток садів і теплиці у розрізі регіонів, культур, площ, обсягів виплат.

Про це повідомила пресслужба відомства у Telegram.

Дашборд за адресою  https://tabsoft.co/3u8IVs9 оновлюватиметься щотижня.

Наразі Міністерство підписало 56 наказів щодо створення та розвитку садів на суму 263,9 млн грн та 6 – за теплицями на 41,9 млн грн. Ці сади і теплиці охоплять площу у 858,20 га.

Суми грантів за садами залежно від площі становлять від 140 тис. грн до 10 млн грн на одного отримувача, за теплицями – до 7 млн грн.

Стеж за новинами у зручному форматі: Підписуйся на наш Twitter

У трійку лідерів за площею закладення садів та створення теплиць увійшли такі області:

  • Закарпатська – 206,2 тис. га із загальною сумою грантів у 71,6 млн грн (тут найбільше садитимуть фундук та волоський горіх, яблуні, а також лохину та чорницю),
  • Київська – 120,5 га з сумою грантів у 27,2 млн грн (переважає фундук та волоський горіх, а також лохина та чорниця, малина, обліпиха, порічка та смородина),
  • Львівська – 73,5 га з сумою в 23,4 млн грн (садитимуть лохину та чорницю).

Як відомо, за умовами програми, безповоротну допомогу можуть отримати аграрії, які мають від 1 до 120 га сільськогосподарських угідь.

Нагадаємо, у бюджеті 2023 для аграріїв закладено 1,35 млрд грн для закладки садів та 20 млрд грн за програмою доступних кредитів “5-7-9%”. Іншого фінансування державної підтримки аграріїв у 2023 році не передбачено. Втім, як розповів міністр аграрної політики Микола Сольский, фінансування аграрного сектору можливе – але тільки за кошти міжнародних організацій.

У рамках проєкту ініціатива “Сади Перемоги” запускає грантовий конкурс для українських громад на реалізацію ідей з розвитку сільського господарства та самозабезпечення харчовими продуктами. Переможці конкурсу отримають до 250 тис. грн на втілення свого проєкту.

Кабінет міністрів запустив 8 програм, створених для підтримки бізнесу та збільшення нових робочих місць.

Валерія Пепеля

Сподобався цей матеріал?
Підтримайте його автора!

Читайте також

Ще немає новин у цій стрічці ...