Уряд пропонує встановити заборону на передачу у власність, користування чи зміну цільового призначення земель Каховського водосховища. Відповідний законопроєкт підтримали на засіданні, поінформував прем`єр-міністр Денис Шмигаль.
Стеж за новинами у зручному форматі: Підписуйся на наш Twitter
Відповідна заборона діятиме протягом 15 років. Єдині виключення, які дозволені — це зміни з метою відновлення водосховища та здійснення заходів з охорони земель.
Важливо, аби за цей час землі під Каховським водосховищем не змінили цільове призначення. Тому встановлюємо такі заборони, і тим самим готуємо фундамент для відновлення водосховища та ГЕС, — пояснив глава уряду.
Читайте також: Мінагрополітики показало фрагменти зруйнованих гідромеліоративних систем через підрив ГЕС (відео)
Нагадаємо, нині в Україні тривають експертні дебати щодо того, чи потрібно відновлювати Каховське водосховище, заявив перший заступник голови Державної екологічної інспекції України Дмитро Заруба.
Відновлення Каховської ГЕС та інших гідроспоруд займе до восьми років, зазначив генеральний директор Укргідроенерго Ігор Сирота, генеральний директор Укргідроенерго.
Збитки державного майна меліоративних систем та каналів внаслідок підриву Каховської ГЕС складають 150-160 млрд гривень. Точні дані можна буде визначити після деокупації територій. Існує велика ймовірність, що системи будуть зруйновані або ж демонтовані окупантами.
Як відомо, вночі 6 червня о 02:50 російські терористи здійснили внутрішній підрив конструкцій Каховської ГЕС. У зоні підтоплення близько 80 населених пунктів. Каховську ГЕС повністю зруйновано, відновити її неможливо.
Внаслідок знищення Каховської ГЕС збитки для рибної галузі від загибелі лише дорослих особин можуть сягнути 95 тисяч тонн або близько 4 млрд грн. Всього, за попередніми розрахунками, збитки від загибелі усіх біоресурсів складуть до 10,5 млрд грн.
Міністерство аграрної політики та продовольства України за попередніми оцінками, внаслідок терористичного акту росіянами на Каховській ГЕС, передбачає на Херсонщині затоплення орієнтовно 10 тисяч га сільськогосподарських земель на правобережжі. А також в декілька разів більше на лівому березі області, який зараз перебуває під окупацією.
Збитки для аграрного сектору України внаслідок підриву росіянами Каховської ГЕС можуть скласти $1,5 млрд.
Анна Лиса
Підписуйся на наш Telegram. Стеж за новинами у зручному форматі!