Новини    06 вересня 2023 18:42

Держекоінспекція: Наразі тривають дебати с тосовнонеобхідності відновлення Каховського водосховища

На сьогодні остаточного рішення поки що немає

Нині в Україні тривають експертні дебати щодо того, чи потрібно відновлювати Каховське водосховище, заявив перший заступник голови Державної екологічної інспекції України Дмитро Заруба, передає Укрінформ.

Стеж за новинами у зручному форматі: Підписуйся на наш Twitter 

На сьогодні остаточного рішення немає. Але велика кількість сільгоспземель, на жаль, не має води, і як у наступному році це буде пов’язано з продовольчою безпекою – це теж велике питання, – зазначив він.

Своєю чергою, офіцер Головного управління протимінної діяльності цивільного захисту та екологічної безпеки МОУ Владислав Дудар вважає, що першочергово все ж таки потрібно спрямовувати зусилля на перемогу, бо відсутність війни буде найбільшим захистом довкілля.

Представник МОУ додав, подальші питання розв’язуватиме експертна комісія.

Читайте також: Мінагрополітики показало фрагменти зруйнованих гідромеліоративних систем через підрив ГЕС (відео)

Нагадаємо, відновлення Каховської ГЕС та інших гідроспоруд займе до восьми років, зазначив генеральний директор Укргідроенерго Ігор Сирота, генеральний директор Укргідроенерго.

Збитки державного майна меліоративних систем та каналів внаслідок підриву Каховської ГЕС складають 150-160 млрд гривень. Точні дані  можна буде визначити після деокупації територій. Існує велика ймовірність, що системи будуть зруйновані або ж демонтовані окупантами.

Як відомо, вночі 6 червня о 02:50 російські терористи здійснили внутрішній підрив конструкцій Каховської ГЕС. У зоні підтоплення близько 80 населених пунктів. Каховську ГЕС повністю зруйновано, відновити її неможливо.

Внаслідок знищення Каховської ГЕС збитки для рибної галузі  від загибелі лише дорослих особин можуть сягнути 95 тисяч тонн або близько 4 млрд грн. Всього, за попередніми розрахунками, збитки від загибелі усіх біоресурсів складуть до 10,5 млрд грн.

Міністерство аграрної політики та продовольства України за попередніми оцінками, внаслідок терористичного акту росіянами на Каховській ГЕС, передбачає на Херсонщині затоплення орієнтовно 10 тисяч га сільськогосподарських земель на правобережжі. А також в декілька разів більше на лівому березі області, який зараз перебуває під окупацією.

Збитки для аграрного сектору України внаслідок підриву росіянами Каховської ГЕС можуть скласти $1,5 млрд.

Анна Лиса

Сподобався цей матеріал?
Підтримайте його автора!

Читайте також

Ще немає новин у цій стрічці ...