Новини    03 березня 2024 16:07

Водоканали в Україні почали відключати воду боржникам

Щоб уникнути відключення абоненти можуть погасити борг просто на місці

Водоканали почали відключати неплатників. Зокрема на Кіровоградщині споживачі завинили понад 184 мільйони гривень. Протягом минулого місяця комунальники вмовляли населення сплатити чи реструктуризувати заборгованість, мовиться у сюжеті ТСН.

Контролерів водоканалу боржники зустрічають з криками скандалами і мало не кулаками, але частіше просто не відчиняють двері.

Втім для того, щоб відключити квартиру за борги заходити всередину і не треба. Усе відбувається на даху. Спеціальний прилад із камерою запускають у систему каналізації будинку і блокують трубу квартири боржника.

Щоб уникнути відключення абоненти можуть погасити борг просто на місці. Під під’їздом чекає мобільна каса. Якщо ж “кріт” вже заблокував каналізацію, то доведеться не лише погасити борг, а й сплатити за підключення майже 5 тисяч гривень.

У приватних будинках комунальники просто розривають яму і глушать трубу, що веде до будинку. Скільки коштує відновити подачу води після сплати заборгованості в цьому випадку підраховуватимуть індивідуально. Але не менше, ніж 2000 гривень.

Комунальники закликають абонентів або сплатити борг одразу, або укласти договір про його реструктуризацію й  виплачувати частинами.

Зауважимо, право на отримання пільгових виплат у 2024 році для осіб, які на них мають право залежно від доходів, буде визначено автоматично, інформує пресслужба Пенсійного фонду.

Пільги для тих, хто минулого року користувався ними на підставі доходів, закінчилися 31 грудня 2023 року. Відтак, з січня 2024 року право на отримання пільг по оплаті житлово-комунальних послуг буде автоматично визначено відповідно до доходів, які сім’я пільговика отримала з липня по грудень 2023 року.

Необхідні відомості про доходи сім’ї пільговика надійдуть до Пенсійного фонду у лютому через подання квартальних звітів страхувальниками. Після цього буде автоматично розраховано пільги на новий період без потреби додаткового звернення до органу Фонду, за винятком випадків, коли у пільговика відбулись зміни (наприклад, у складі сім’ї, місці проживання, переліку послуг, на які призначено пільги).

Також у ПФУ зазначили, що у разі перевищення середньомісячного доходу сім’ї пільговика розміру, що дає право на податкову соціальну пільгу (4240 гривень у 2024 році), можна звернутися за житловою субсидією.

Новини за темою:  Експорт української агропродукції впав на 23%: рослинні олії стали єдиним світлим пунктом

Раніше ми пояснили, що право на призначення субсидії мають сім’ї, у яких розмір плати за житлово-комунальні послуги у межах норм споживання перевищує обсяг визначеного Кабінетом Міністрів України обов’язкового платежу. Розмір обов’язкового платежу визначається для кожного домогосподарства індивідуально залежно від сукупного доходу, інформує ЦДЗУ.

Житлова субсидія є безповоротною адресною державною соціальною допомогою вразливим споживачам житлово-комунальних послуг – мешканцям домогосподарств, що проживають в житлових приміщеннях (будинках) і не можуть самотужки платити за житлово-комунальні послуги, оплачувати витрати на управління багатоквартирним будинком, витрати на комунальні послуги, витрати на придбання скрапленого газу, твердого та рідкого пічного побутового палива в такому будинку, зазначили фахівці БПД.

Житлова субсидія надається громадянам у грошовій готівковій формі шляхом:

  • перерахування коштів на рахунок в уповноваженому банку;
  • через відділення організації, що здійснює виплату і доставку пенсій та грошової допомоги за місцем фактичного проживання.

Право на житлову субсидію

Право на отримання житлової субсидії мають громадяни України, іноземці та особи без громадянства, які на законних підставах перебувають на території України, що проживають у житлових приміщеннях (будинках).

Водночас які доходи враховуються для призначення субсидії на оплату комунальних послуг, пояснили у Пенсійному фонді.

Так, під час обчислення житлової субсидії враховується середньомісячний сукупний дохід домогосподарства.

Відповідно до пункту 4 Порядку обчислення середньомісячного сукупного доходу сім’ї (домогосподарства) для усіх видів державної соціальної допомоги, затвердженого постановою Кабінету Міністрів України від 22.07.2020 № 632, до сукупного доходу включаються:

  • зарплати;
  • грошове забезпечення військовослужбовців;
  • пенсії;
  • стипендії, за винятком соціальних виплат дітям-сиротам, позбавленим батьківського піклування;
  • соцвиплати, зокрема пільги на оплату ЖКП або придбання палива;
  • допомога по безробіттю та інші страхові виплати;
  • грошові перекази, отримані з-за кордону;
  • інші доходи, або кошти, отримані від оренди або продажу майна тощо.

Особливості врахування доходів для фізичних осіб — підприємців визначені пунктом 9 зазначеного порядку.

За даними ПФУ, для фізичних осіб – підприємців на спрощеній системі оподаткування, незалежно від доходів до сукупного показника додається дохід, обчислений у розмірах мінімальної зарплати:

  • один розмір – для 1 групи;
  • два розміри – для 2 групи;
  • три розміри – для 3 групи.
Новини за темою:  Мобілізація та урбанізація загострили кадрову кризу в агросекторі – дослідження

Водночас для таких фізичних осіб-підприємців не враховується дохід, отриманий самозайнятою особою, та дохід від провадження підприємницької діяльності, інформація про які надається ДПС за запитом органу Пенсійного фонду України. Система оподаткування та групи платників єдиного податку для спрощеної системи оподаткування визначаються станом на останній місяць періоду, за який обліковуються доходи.

Подати заяву на отримання житлової субсидії можна через вебпортал електронних послуг Пенсійного фонду України.

Нагадаємо, “Сімейні молочні ферми” отримали майже мільйон гривень за програмою єРобота. Перші гранти  за програмою “єРобота” отримали і садівники. Вже почали надходити кошти на рахунки фермерських господарств з Чернівецької та Київської областей.

У 2024 році передбачається збільшення кількості грантових програм порівняно з попереднім роком, відчиняючи безліч нових перспектив для агробізнесу в Україні. Отримання грантів стане важливим ресурсом та фінансовою підтримкою для підприємств, що дозволить їм реалізувати інноваційні ідеї та розширити свої можливості.

Продовольча та сільськогосподарська організація ООН (ФАО) оголошує про початок другого циклу грантової програми, яка реалізується за фінансової підтримки Європейського Союзу (ЄС).

Держава та приватний бізнес третій рік поспіль розвивають освітньо-грантову програму TalentA. Мінагрополітики та міжнародна сільськогосподарська компанія Corteva Agriscience оголосили про співпрацю над відновленням та зміцненням жіночого фермерства в умовах війни.

ГС “Бізнес Мережа Сільських Жінок” пропонує стати учасницями унікальної програми, спрямованої на підтримку підприємництва сільських жінок.

Держава та приватний бізнес третій рік поспіль розвивають освітньо-грантову програму TalentA. Мінагрополітики та міжнародна сільськогосподарська компанія Corteva Agriscience оголосили про співпрацю над відновленням та зміцненням жіночого фермерства в умовах війни. Ініціатива впроваджується в рамках освітньо-грантової програми для жінок-фермерок TalentA, яка ініційована та фінансується Corteva і підтримується Міністерством третій рік поспіль.

Анна Лиса

Сподобався цей матеріал?
Підтримайте його автора!

Читайте також

Ще немає новин у цій стрічці ...