Новини    13 жовтня 2021 13:14

ЄС оголосив війну підробленому китайському меду

Бджолярі ЄС давно скаржилися на недобросовісну конкуренцію з низькоякісним медом

Євросоюз змінить правила маркування харчових продуктів, щоб зупинити потрапляння підробленого китайського меду на ринки країн-членів. Про це домовилися міністри сільського господарства країн ЄС і єврокомісар з сільського господарства.

Бджолярі ЄС давно скаржилися на недобросовісну конкуренцію з низькоякісним медом, виробленим у промислових масштабах у Китаї, найбільшому в світі виробнику меду.

Там виробники меду зазвичай додають цукровий сироп – практика, яка не відповідає стандартам ЄС, але її важко виявити.

Поточні правила маркування меду ЄС вже вимагають, щоб на етикетці була вказана країна походження ЄС, але коли йдеться про суміші меду з різних країн, категорії розпливчасті – просто вказується ЄС, країни, що не входять в ЄС, або суміш.

Прагнення до “докладного і однозначного” маркування медових сумішей було ініційовано Францією, Португалією і особливо Словенією, країною бджолярів-любителів, яка використала своє головування в ЄС, щоб висунути це питання на порядок денний.

Міністр сільського господарства Словенії Йоже Подгоршек  сказав, що деякі країни ЄС також хочуть, щоб на новій етикетці було зазначено, яка частка меду в суміші надходить з кожної країни.

Джерело: Politico

Наталія Софієнко

Сподобався цей матеріал?
Підтримайте його автора!

Читайте також

Ще немає новин у цій стрічці ...