Новини / Рослинництво     01 жовтня 2019 15:41

Внесок бджіл у світову економіку – понад $500 млрд на рік

На конференції Future of Farming Dialogue 2019 було наголошено на вкрай важливій ролі бджіл не лише для сільського господарства, а й для економіки світу в цілому: внесок запилювачів у світову економіку оцінюють на рівні 235–577 млрд на рік.

Про це повідомляє НВ Бізнес.

Керівник департаменту із захисту бджіл і безпечного запилення компанії Bayer Crop Science Крістіан Маус відзначив, що бджоли запилюють 5−8% від загальної кількості сільгоспкультур у світі.

Читайте: Як переселенці з Донецька змогли створити прибуткову екоферму на Київщині

За його словами, світова популяція цих комах зросла на 85% переважно за рахунок країн Азії, тоді як у європейських країнах та США їхня кількість невпинно зменшується. У країнах Євросоюзу втрати бджіл становлять 20−25% від загальної кількості, в Україні – 10−19%.

Головними причинами загибелі бджіл є хвороба варроатоз (збудником якої є кліщ варроа), застосування пестицидів, скорочення площ квітучих рослин та зміни клімату.

Landlord раніше повідомляв про те, що в Бразилії за 3 місяці загинуло 500 млн бджіл. Основною причиною смерті комах стало використання пестицидів з неонікотиноїдами і фіпронілом – продуктами, забороненими в Європі.

Сподобався цей матеріал?
Підтримайте його автора!

Читайте також