Новини / Рослинництво     21 серпня 2019 10:51

У Бразилії за 3 місяці загинуло 500 млн бджіл – винні пестициди

Бджолярі Бразилії заявили про масову загибель бджіл у 4 штатах країни: близько 500 млн за 3 місяці. Основною причиною смерті комах стало використання пестицидів з неонікотиноїдами і фіпронілом – продуктами, забороненими в Європі.

Про це повідомляє BBC.

У 4 бразильських штатах тільки за 3 місяці було знайдено мертвими понад 500 млн бджіл: у Ріу-Гранді-ду-Сул – 400 млн, у Сан-Паулу – 7 млн, у Санта-Катаріні – 50 млн, у Мату-Гросу-ду-Сул – 45 млн.

Читайте: Експерти США рахують кількість стручків на ділянці сої, щоб оцінити потенціал, – Карен Браун ФОТО

Альдо Мачадо, віце-президент асоціації бджільництва в Ріу-Гранді-ду-Сул, повідомив, що його колонія була знищена менш ніж за 48 годин після того, як у деяких бджіл з’явилися ознаки загадкової хвороби.

«Як тільки здорові бджоли почали очищати вулик від мертвих особин, вони теж заразилися і почали масово вмирати», – розповів Мачадо.

Лабораторні дослідження вказують на те, що головною причиною смерті більшості бджіл стали пестициди з неонікотиноїдами і фіпронілом – речовинами, використання яких в Європі заборонене.

Бразилія на сьогодні вважається найбільшим покупцем пестицидів у світі. Всього за 3 роки в країні зареєстровано 193 пестициди, що містять хімічні речовини, заборонені в Євросоюзі.

Landlord раніше повідомляв про те, що Землі загрожує повне зникнення бджіл до 2119 року.

Сподобався цей матеріал?
Підтримайте його автора!

Читайте також