Новини    03 травня 2023 09:07

Власник “Моршинської” Фрідман страхує автівки росгвардії – ЗМІ


Компанія російського олігарха Михайла Фрідмана, який досі має бізнес в Україні та не перебуває під санкціями, страхує вантажівки “Росгвардії”, які перебувають на тимчасово окупованих територіях України. Застраховані вантажівки окупантів, зокрема, перебувають на території захопленої Запорізької АЕС.

Про це повідомила керівниця та ведуча програми журналістських розслідувань “Схеми” Наталія Седлецька.

“Це – вантажівки різних підрозділів Росгвардії, які вторглись до України та підтримують окупаційний режим на українських землях. Вони застраховані російською страховою компанією “Альфастрахование”. Ця компанія належить олігарху Михайлу Фрідману, який досі має низку крупних бізнесів в Україні”, – розповіла вона.

Стеж за новинами у зручному форматі: Підписуйся на наш Twitter 

За даними журналістського розслідування, “Росгвардія” – один з найбільших клієнтів компанії Фрідмана в Росії. За 5 років вони уклали держконтрактів на 280 мільйонів рублів.  Компанія олігарха продовжила страхувати службовий транспорт росгвардійців і після початку вторгнення РФ до України.

“Вже під час великої війни Росгвардія страхувалась у Фрідмана цілими регіонами, на десятки мільйонів рублів кожен. Ми наводимо численні докази (фото/відео), як саме цей транспорт задіяний у війні проти України”, – наголосила журналістка.

Седлецька також зауважила, що олігарх Михайло Фрідман усіляко не погоджується із запровадженням санкцій проти нього та намагається утримати свій бізнес в Україні.

“Влада досі не ініціювала конфіскацію його українських активів за процедурою, законодавчо запровадженою ще рік тому. (Йому належить Київстар, Моршинська, АльфаБанк, який просто змінив назву на банк Sense, сервіс Helsi.Me)”, – зазначила вона.

“Схеми” також з’ясували, що Фрідман широко залучений до співпраці як з військовими та силовиками РФ, які беруть участь у війні проти України, так і з великим підсанкційним підприємством, яке забезпечує російських військових формою та харчуванням.

Що відомо про арешт активів Михайла Фрідмана

Нагадаємо, Національне агентство з розшуку та менеджменту активів, отриманих від корупційних злочинів, оголосило конкурс на управителя виробника мінеральних вод, зокрема торгових марок “Моршинська”, “Миргородська” та Borjomi.

Інвестиційна група Dragon Capital закликала Національне агентство з питань виявлення, розшуку та управління активами, отриманими від корупційних та інших злочинів (АРМА) зупинити вже оголошений та запустити новий конкурс на управителя активів групи компаній IDS Borjomi. У компанії заявили про порушення в його проведенні.

Читайте також: На Львівщині група “Карпатські мінеральні води” побудує ще один завод мінеральних вод з потужністю 230 млн пляшок на рік

У АРМА заявили, що не наділені повноваженнями приймати рішення про те, які активи слід арештовувати, якими управляти, а якими – ні, а виконують ухвали суду.

Документи для участі в конкурсі загалом подали 10 учасників, 9 з яких надіслали свої пропозиції у визначений для цього строк та 1 компанія подала документи після закінчення дедлайну.

У червні 2022 року суд заарештував акції та кошти на суму 53,4 млн грн у компанії з виробництва та реалізації мінеральної води, яка належить російському олігарху Михайлу Фрідману.

Читайте також: Депутати пропонують ліцензувати діяльність з буріння свердловин для добування підземних вод

АРМА визначило управителя для арештованих корпоративних прав IDS Ukraine, ним стала компанія “Карпатські мінеральні води”. В управління “Карпатських мінеральних вод” АРМА передає завод “Оскар” та дистрибуційну компанію DS, яка входить до групи IDS Ukraine. Після проведення оцінки арештованих корпоративних прав з компанією укладуть договір управління.

ТОВ “Карпатські мінеральні джерела” є національним виробником мінеральних вод і безалкогольних напоїв, зокрема виробляє природну столову воду під торговою маркою “Карпатська джерельна”, солодкі газовані напої “Соковинка” та енергетичний напій Dragon.  Працює на українському ринку понад 15 років, зареєстрована у Львівській області та належить Сергію Устенку.

АРМА оголосило також результати конкурсу з відбору оцінювача для корпоративних прав виробників та реалізаторів мінеральних вод, зокрема Моршинської.рішенням комісії з питань проведення конкурсного відбору суб’єктів оціночної діяльності переможцем обрано приватне підприємство Габ’яно.

Саме воно надасть послугу з проведення оцінки активів і забезпечення рецензування звіту про оцінку майна компанії IDS Ukraine, яке передано в управління АРМА.

В Україні Фрідман з партнерами Германом Ханом та Пьотром Авеном володіє компанією IDS Group Ukraine, “дочкою” міжнародної групи IDS Borjomi International (входить до “Альфа-груп”). На ринку, крім того, що компанія є ексклюзивним імпортером води “Боржомі” в Україні, вона представлена низкою брендів, зокрема, водами “Моршинська” та “Миргородська”.

Валерія Пепеля

Сподобався цей матеріал?
Підтримайте його автора!

Читайте також

Ще немає новин у цій стрічці ...