Новини / Думки     28 січня 2021 12:55

Владислав Кривченко: за початок січня на поля випало 14 мм опадів

Стан озимих зернових культур стабільний, завдяки внесеним добривам вони добре розвинуті і перезимівля повинна пройти нормально

Стан озимих зернових культур стабільний, завдяки внесеним добривам вони добре розвинуті і перезимівля поки йде нормально. Про це розповів Владислав Кривченко, головний агроном ФГ «Світанок» розташованого у Великописарівському районі на південному сході Сумщини.

Протягом останнього часу у різних частинах країни випали значна кількість опадів, що мали б поліпшити стан справ на полях озимих культур.

«Так, у січні поки маємо 14 міліметрів опадів у виглядів дощу та снігу, – розповів головний агроном. Звичайно, цього мало для повноцінного вологозаряду посівів, тому сподіваємося, що опади ще будуть. Загальний стан озимини нормальний, поки що сильних пошкоджень немає. Це засвідчили нещодавні об’їзди полів», – підтвердив головний агроном.

Наведені дані, звісно, не враховують кількість опадів у вигляді снігу, які пройшли територією України 27-28 січня 2021 року. Втім, головні опали спостерігаються поки у західних, центральних та південних областях.

Всього в обробітку господарстві до 3 500 га полів, з яких 1 000 гектарів нинішнього року займають озимі зернові культури. В основному, це миронівські сорти – Подолянка, Богданівка, Фаворитка. Сіяли сорти восени у різні строки з розрахунки по 4-5,5 млн. штук насінин на гектар. За словами Владислава Кривченка, восени під озимину внесли КАС, діамофоску з розрахунку 10/26/26 діючої речовини та гранульовану сірку – по 30 кг/га. Крім того, по мерзлоталому ґрунту будуть підживлювати озимину азотними добривами.

ЧитайтеВіктор Грищук: аграрії чекають на роз’яснення щодо відкриття ринку землі

Основна технологія обробітку ґрунту в ФГ «Світанок» – ноу-тілл. Вирощують такі сільськогосподарські культури – кукурудза, озимі пшениця та ріпак, ячмінь пивоварний, соняшник і соя. Середньорічна кількість опадів у цій агрокліматичній зоні складає 300-400 мм, але особливість у тому, що основна кількість вологи випадає взимку, а період вегетації культур – розподіл неоднорідний.

Нагадаємо, раніше Landlord повідомляв про те, що сильні морози не завдали значної шкоди озимим посівам в Україні.

Фото: SuperAgronom

Сподобався цей матеріал?
Підтримайте його автора!

Читайте також