Новини / Клімат     27 січня 2021 10:01

Сильні морози не завдали значної шкоди озимим посівам в Україні

Вимерзання посівів можливе лише у окремих районах Херсонської та Одеської областей, де сніжний покрив був недостатнім або взагалі відсутній

Сильні морози, що спостерігалися в Україні минулого тижня, не завдали значних збитків майбутньому врожаю вітчизняних сільськогосподарських підприємств. Про це повідомила начальник відділу агрометеорології, кандидат географічних наук Тетяна Адаменко на Facebook сторінці Українського гідрометцентру.

«Український гідрометеорологічний центр повідомляє, що сильні морози  (мінус 18-32°), які спостерігалися в Україні  упродовж останнього тижня, на більшості площ НЕ завдали значної  шкоди зимуючим культурам (пшениця, жито, ячмінь, ріпак)», – наголосила вона.

За словами фахівчині, незважаючи на дуже низькі температури, умов для вимерзання посівів не виникало завдяки сніговому покриву, який утворився на полях перед похолоданням.

ЧитайтеTOП-20 Agri&Food Tech стартапів у 2020 році на світовому ринку

Лише у  районах із недостатнім снігом покривом, або за його відсутності (особливо  у Херсонській та Одеській областях), де температура ґрунту на глибині вузла кущіння озимих культур знижувалася до мінус 13-15° можливе локальне пошкодження озимого ячменю, ріпаку та слаборозвинених з осені рослин озимої пшениці.

Щоправда, як розповіла Тетяна Адаменко, «морози до мінус 20-32°, які спостерігалися на всій території окрім Закарпатської та Чернівецької областей (де вони сягали мінус 15-18°), могли пошкодити бруньки плодових та винограду у тих районах, де така температура повітря утримувалася більше 3-х днів».

Нагадаємо, раніше Landlord повідомляв про те, що китайські інвестори цікавляться переробкою кукурудзи в Україні.

Сподобався цей матеріал?
Підтримайте його автора!

Читайте також